KOMENTOVANÁ VYCHÁDZKA ZANIKNUTÉHO HRADU BREZNICA, 4.6.2023

hrad-Breznica

Komentovaná prehliadka zaniknutého hradu Breznica prináša jedinečnú možnosť vďaka sprievodnému slovu odborníka zažiť a prežiť tajomnú atmosféru miesta, na ktorom v stredoveku tento hrad stál. Dnes sú tu len reliéfne pozostatky, ktoré budeme spoločne objavovať.

Nad obcou Tekovská Breznica sa v minulosti vypínal stredoveký hrad, ktorý bol jedným z hradov, ktoré mlčky strážili vstup k bohatstvám banských miest. Dnes už po ňom zostala len pamiatka ukrytá hlboko pod nánosmi hliny a lístia. Avšak stále je možné vidieť aj časti múrov a reliéf zaniknutého hradu.

Príďte s nami poodhaliť históriu a tajomstvá hradu Breznica počas komentovanej prehliadky spojenej s príjemnou letnou turistikou.

Stretneme sa v obci Tekovská Breznica a odtiaľ sa spoločne vydáme na cca 45 min mierne náročnú pešiu turistiku k hradu Breznica. Na cieľovom mieste, teda na kedysi významnom hrade Breznica, nás s jeho históriou zoznámi historik Matúš Martinák.

Je možné, že sa vyberieme aj na neďalekú Sokoliu skalu, kde kedysi stávala strážna veža. Dodnes sú tu krásne výhľady.

TERMÍN: nedeľa 4.6.2023, 14:00

MIESTO STRETNUTIA: obec Tekovská Breznica, pri cintoríne GPS súradnice: 48.383319, 18.617522

DOBA TRVANIA: približne 3 hodiny

VSTUPNÉ: 5 eur/osoba, deti do 8 rokov zdarma

Odporúčame si rezervovať vstupenku na nižšie uvedenej stránke. Je však možné prísť aj priamo na miesto bez rezervácie.

REZERVÁCIA VSTUPENIEK: www.zahoramizadolami.sk

Program je vhodný pre organizované skupiny, ale aj jednotlivcov. Prehliadky sú určené širokej verejnosti, ale sú vhodné aj pre rodiny s deťmi.

Marketingové aktivity OOCR Región GRON sú realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram