Región GRON na turistických veľtrhoch v roku 2017

Premiéra na zahraničnom turistickom veľtrhu

Priamo v akcii na ITF Slovakiatour 2017

Oblastná organizácia cestovného ruchu Región GRON sa po prvýkrát počas svojho pôsobenia zúčastnila ako vystavovateľ na zahraničnom turistickom veľtrhu GO Regiontour 2017 v Brne. Náš stánok zahŕňal vedľa seba všetky OOCR v kraji, takže návštevník mal túto časť stredného Slovenska k dispozícii komfortne na jednom mieste. GO Regiontour je považovaný za najväčší turistický veľtrh so zameraním na regióny v strednej Európe. Turistický veľtrh bol pre širokú verejnosť prístupný od piatka 20.1. do nedele 22.1., pre odborníkov mal brány otvorené vo štvrtok 19. januára. Podľa záverečnej štatistiky veľtrh navštívilo viac ako 30-tisíc návštevníkov.

Pre región stredného Pohronia to bola zahraničná premiéra na výstave cestovného ruchu, a keďže českí turisti milujú hory, turistiku a spoznávanie historických pamiatok, veríme, že ich naša ponuka oslovila. Navyše, vzdialenosť z Moravy a Čiech tiež nepôsobila ako prekážka, ktorá by im bránila v návšteve. V našom stánku sme prezentovali ponuku našich členov a územia, každá obec a členský podnikateľský subjekt nám mohol poskytnúť svoj prezentačný materiál. Zároveň sme hrdo prezentovali našu spoločnú turistickú brožúru Regiónu GRON s názvom „Spoznajte srdce Pohronia“, ktorú sme v decembri aktualizovali o nových členov Bzenica a Furmanská koliba.

ITF Slovakiatour 2017 v bratislavskej Inchebe

Január sa celý niesol v duchu veľtrhov. Posledné januárové dni sme strávili v Bratislave na ITF Slovakiatour v stánku Banskobystrického samosprávneho kraja ako jeden zo spoluvystavovateľov. Výstava bola spojená s veľtrhom Danubius Gastro a so sprievodnými veľtrhmi Poľovníctvo a oddych, Wellness a Fitness. Veľtrh ITF Slovakiatour je najväčším veľtrhom cestovného ruchu na Slovensku a patrí medzi najvýznamnejšie podujatia v strednej Európe. Podľa tlačovej správy sa celkovo na veľtrhu v roku 2016 predstavilo 345 vystavovateľov. Veľtržné podujatie navštívilo minulý rok vyše 70-tisíc návštevníkov. Pri účasti na veľtrhu ITF Slovakiatour 2017 nás podporili spoločnosti Tubex Slovakia, s.r.o., ďalej SC Zamkon s.r.o a iní partneri.

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram