Veľtrhy GO Regiontour a ITF Slovakiatour 2018 dopadli skvelo!

Podobne ako po minulé roky, aj v roku 2018 sa naša oblastná organizácia cestovného ruchu Región GRON predstavila na veľtrhoch turizmu GO Regiontour 2018 v Brne a na ITF Slovakiatour 2018 v Bratislave.

Každý člen Regiónu GRON, či už obec alebo prevádzka, mal možnosť zviditeľniť sa medzi návštevníkmi aj takouto formou.


Veľtrhy GO a REGIONTOUR 2018 sa konali v dňoch 18.-21.2018 na výstavisku v Brne. Veľtrh REGIONTOUR je hlavnou prezentačnou platformou potenciálu cestovného ruchu v regiónoch Českej republiky. Na veľtrhu GO sa prezentujú tuzemské i zahraničné cestovné kancelárie a agentúry so zameraním na výjazdovú turistiku. Súbežne s veľtrhmi prebiehali Festival krajových špecialít a RegFoodFest, mezinárodná súťaž Gastro Junior Brno - BidvestCup a GO KAMERA - festival cestovateľských filmov, fotografií a publikácií.

OOCR Región GRON sa zúčastnila veľtrhu GO Regiontour 2018 v Brne. Náš pult susedil s blízkymi kúpeľmi Turčianske Teplice, Dudince a Piešťany a s Múzeom vo Sv. Antone. Veľtrh bol otvorený od štvrtka 18.1. do nedele 21.1. Ako sme zistili, českí turisti milujú hory, turistiku a spoznávanie historických pamiatok, navyše, častokrát hľadajú nové miesta pre svoje výlety než už poznané Tatry a Slovenský raj. Navyše, vzdialenosť z Moravy a Čiech tiež nepôsobila ako prekážka, ktorá by im bránila v návšteve. Novým produktom v regióne bola Rozhľadňa Háj v Novej Bani a Bikecentrum Drozdovo, zároveň sme prezentovali kalendár podujatí na sezónu 2018 a novú spoločnú turistickú brožúru a mapu Regiónu GRON.

www.bvv.cz/go-regiontour
Účasť Regiónu GRON na výstave GO Regiontour 2018 v Brne je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

 


Posledný januárový víkend sme strávili v Bratislave na ITF Slovakiatour 2018 v stánku Banskobystrického samosprávneho kraja ako jeden zo spoluvystavovateľov. Našimi susedmi boli regióny OOCR Turistický Novohrad a Podpoľanie a OOCR Horehronie, Regionálne produkty z regiónov BBSK či Pivovar Urpiner a Mliečna farma Braunvieh. BBSK aktualizoval vizualizáciu stánku a priamo za nami sa týčila fotografia katedrály v Hronskom Beňadiku. V prvých dňoch určených pre odbornú verejnosť sme nadviazali nové a upevnili staršie kontakty so zástupcami médií, odborníkmi z odvetvia cestovného ruchu či so zástupcami rôznych združení.

Počas bratislavského veľtrhu sme usporiadali súťaž o permanentku pre 2 osoby na všetky preteky organizované Speedway Clubom Žarnovica v roku 2018, čo určite potešilo fanúšikov, a najmä víťazku Zdenku Bíňovskú. Za prizvanie do spoločného stánku ďakujeme Banskobystrickému samosprávnemu kraju.

Veľtrh ITF Slovakiatour v Bratislave poskytol návštevníkom komplexný prehľad o domácich dovolenkách, ale aj dovolenkách v obľúbených destináciách na celom svete. Návštevníci mohli porovnať ponuky cestovných kancelárií, najvýznamnejších slovenských kúpeľov, dozvedieť sa informácie o obľúbených destináciách od zástupcov jednotlivých krajín a regiónov, ale aj z expozícií slovenských a českých krajov, regiónov, miest a obcí. eľtržné podujatie navštívi každoročne okolo 70-tisíc návštevníkov. Neodmysliteľnou súčasťou veľtrhu boli výstavy Poľovníctvo a oddych, Wellness a fitness, BUBO Bál a samozrejme, DANUBIUS GASTRO so všetkými chuťami sveta!

www.incheba.sk/vystavy/itf-slovakiatour-13480...
Náš pult sa nachádzal v stánku Banskobystrického samosprávneho kraja medzi regiónmi.

 

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram