NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ 2022

noc múzeí a galérií 2022

Po dvoch rokoch obmedzení je tu opäť už 18. ročník podujatia Európska noc múzeí a galérií (La Nuit européenne des musées), ktorá sa uskutoční v sobotu 14. mája 2022. Za súmraku sa môžeme ponoriť do nevšednej atmosféry múzea, poprechádzať sa chodbami a obdivovať diela v jedinečnej a originálnej atmosfére. V tento večer v čase 18,00 – 22,00 Vás v Pohronskom múzeu čakajú prehliadky našich stálych expozícií a dve aktuálne výstavy Podoby a Otec a syn: Dodekovci. V programe vystúpia aj žiaci hudobného odboru Základnej umeleckej školy v Novej Bani.

Posledným bodom programu bude Príbeh zástavy Jednoty Orla z Hodruše-Hámrov. Okolnosti nájdenia zástavy nám priblíži nálezca zástavy Peter Fridrich, ktorý ju našiel poskladanú pod strechou rímsko-katolíckeho farského Kostola svätého Mikuláša v Hodruši-Hámroch v dezolátnom stave. Historička múzea Katarína Stredáková ozrejmí činnosť celočeskoslovenskej organizácie Jednoty Orla a samotné reštaurovanie zástavy poodhalia reštaurátorky pôsobiace na VŠVU Sylvia Birkušová a Ľuba Wehlend. Pre malých návštevníkov je pripravený malý darček.

Vstupné: 2€

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram