Zrušené - KOMENTOVANÁ PREHLIADKA HRADU REVIŠTE 8.10.2022

Z organizačných dôvodov je komentovaná prehliadka v termíne 8.10.2022 zrušená

Ponúkame vám príležitosť dozvedieť sa viac, ako je bežné. Prehliadkami vás budú sprevádzať skutoční odborníci alebo rovno hradní páni.

Neďaleko Žarnovice sa na strmom brale rozprestierajú pozostatky dávnej histórie Revištského panstva. Rieka Hron roky unášala dolu prúdom príhody ľudí žijúcich na hrade Revište, týčiacom sa nad jej tokom. V 13. storočí sa začal písať príbeh jeho múrov, z ktorých mnohé neodolali zubu času a osudu.

Hrad Revište je zrúcanina, ktorá postupne vďaka dobrovoľníkom naberá kontúry. Spoznajte život a dávnu minulosť tohto hradu, ktorou vás prevedie Ing. Ratibor Mazúr, hradný pán hradu Revište. Počas návštevy vám odhalí aj postupné úpravy, vďaka ktorým budú môcť hrad spoznávať aj ďalšie generácie.

Prehliadka bude spestrená o  dobové scénky, ktoré priblížia významné udalosti alebo život na hrade. Súčasťou prehliadky tohto záhadami oplývajúceho miesta je aj vstup na vyhliadky na severnej veži a v delovej bašte. Okrem zaujímavostí sa tak môžeš tešiť aj na ďaleké výhľady.

REZERVÁCIA VSTUPENIEK: www.zahoramizadolami.sk.

TERMÍNY PREHLIADOK 2022:

  • 25.6.
  • 23.7.
  • 10.9.
  • 8.10.

Odporúčame rezerváciu prehliadky vopred, ale je možné prísť aj priamo na miesto.

DOBA TRVANIA:

od 10:00 hod (2 hodiny vrátane výkladu a dobových scénok)

CENA ZÁŽITKU:

5€ / osoba, deti do 8 rokov zadarmo

Program je vhodný pre organizované skupiny, ale aj jednotlivcov. Prehliadky sú určené širokej verejnosti a sú vhodné aj pre rodiny s deťmi.

ORGANIZAČNÉ POKYNY:

  • Miesto stretnutia je priamo na Hrade Revište o 10:00 hod.
  • Doprava k hradu je individuálna.
  • Parkovanie je na parkovisku pod hradom. Z parkoviska je to 10 min chôdze, stredne náročnou lesnou cestou.
  • Po zaplatení rezervácie vám na mail zašleme poukaz, na základe ktorého môžete absolvovať zážitok.
  • UPOZORNENIE: Je potrebné priniesť si pevnú obuv a vhodné oblečenie aj do nepriaznivého počasia. V prípade extrémne zlého počasia sa prehliadka ruší a uskutoční sa v náhradnom termíne.

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram