KAM VLAKOM V REGIÓNE GRON

Vydajte sa za poznávaním krás nášho regiónu ekologickejšie, nechajte auto doma a sadnite na vlak. Osobné vlaky i rýchliky vás pohodlne dopravia ku všetkým hlavným východiskovým bodom ponuky stredného Pohronia.

Do Novej Bane sa dostanete vlakom napríklad na osi Banská Bystrica/Košice - Bratislava a hneď ako vystúpite, môžete začať s turistikou. Priamo zo stanice vedie turistická značka na Rozhľadňu Háj, kde cestou pôjdete cez populárny areál Zvonička (aj s občerstvením), Záhradný les, pútnické miesto Kohútovo, pokocháte sa výhľadmi z Havranej a Červenej skaly a samozrejme zo samotnej Rozhľadne Háj.

Ak máte záujem o poriadnu túru, vyrazte po červenej zo stanice na Veľký Inovec.  Zo železničnej stanice v Novej Bani sa jednoducho dostanete aj do vedľajšej dedinky Brehy, kde sú ďalšie možnosti na turistiku - výstup na vrch Hulín či Chlm. V dedine je Hrnčiarske múzeum a Fabkovie domček, ktoré je možné navštíviť po dohode (0902 354 156).

Vlakom sa dostanete aj ku všetkým objektom Pohronskej hradnej cesty na území Regiónu GRON. Začať môžete v Kláštore v Hronskom Beňadiku, pokračovať sa dá do obce Tekovská Breznica, kde sa nachádzajú dva zo zaniknutých objektov - hrad Breznica a strážna veža Luchtov. Ďalší zaniknutý hrad nájdete v obci Rudno nad Hronom. Z ďalšej obce na trati - zo Bzenice, je to kúsok na hrad Revište, ktorého návštevu môžete spojiť aj s kempovaním a splavovaním rieky Hron, ktoré ponúka Drevenica Revište. Zo Šášovského Podhradia sa vydajte na hrad Šášov. V Žiari nad Hronom sa môžete zastaviť pri Biskupskom kaštieli  a v parku Štefana Moysesa, kde sa nachádza aj kúpalisko. Alebo si dohodnite návštevu v Krajskej hvezdárni a planetáriu M.Hella.

Počas sezóny na väčšine objektov Pohronskej hradnej cesty organizujeme komentované prehliadky v spolupráci s krajskou cestovnou kanceláriou Za horami za dolami. Všetky zážitky, ktoré sú v ponuke v celom Banskobystrickom kraji nájdete tu: www.zahoramizadolami.sk/rezervuj-si-zazitky

Po návšteve a spoznaní regiónu GRON sa po koľajniciach následne ľahko dostanete do neďalekých miest Zvolen a Banská Bystrica a môžete sa vydať na poznávanie ďalších regiónov Banskobystrického kraja. Využite k tomu ponuku ZSSK, ktorá na letnú sezónu pripravila 58 mimoriadnych LETNÝCH VLAKOV na 12 linkách, ktoré vás pohodlne a ekologicky dopravia na výnimočné miesta v regiónoch Slovenska. Od 3. júla do 19. septembra ich máte možnosť objavovať vďaka spolupráci ZSSK, Ministerstva dopravy SR a krajských organizácií cestovného ruchu.

LETNÉ VLAKY zviditeľňujú a podporujú rozvoj regiónov a smerujú do nových turistických oblastí so skvelými podmienkami na cykloturistiku, pešiu turistiku, obdivovanie historických či technických pamiatok. Škoda sedieť doma, vydajte sa aj vy na výlet vlakom.

Celú ponuku a trasy vlakov nájdete tu:  LETNÉ VLAKY ZSSK

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram