Turistická mapa a brožúra v novom šate

Región GRON sa pri svojich prezentáciách na veľtrhoch a na podujatiach v infostánku stretáva s turistami či návštevníkmi, ktorí si plánujú svoj výlet alebo dovolenku. Pri týchto osobných stretnutiach často vyvstane potreba niektorú zo zaujímavostí, o ktorých sa práve rozprávame, odprezentovať aj názorne, na fotografii, v mape alebo zanechať k nej turistovi kontaktné informácie.

Podobne, ubytovacie zariadenia niekedy suplujú službu informačného bodu a vtedy im turistický sprievodca a mapa môžu byť nápomocné.

Aktualizovaný turistický sprievodca Spoznajte srdce Pohronia

V decembri roku 2017 sme ukončili aktualizáciu turistickej brožúry s novou grafikou a vydanie novej turistickej mapy Regiónu GRON. Sprievodca vo forme 44-stranovej, plnofarebnej brožúry s profesionálnymi fotografiami nám predstavuje región, jeho polohu, prírodné, historické a kultúrne zaujímavosti, prináša kalendár podujatí, nájdete v ňom kontakty na ubytovanie rôznych kategórií a stravovacie zariadenia či ďalšie užitočné informácie. Tipy na výlety predstavujú možnosti pre šport či agroturistiku a v osobitnej kapitole aj naše členské obce a ich výnimočnosti. Sprievodca je členený do 10 kapitol.

Veľkú časť fotografií zachytil úspešný fotograf Peter Čákovský, ale niektoré fotografie nám poskytli aj naši členovia, združenia pôsobiace v regióne alebo iní fotografi obľubujúci prírodné krásy či podujatia regiónu. Vizuál vytvorila mladá, kreatívna grafička Mgr. art. Mária Dzianová. Tlač zabezpečila spoločnosť Broart. Tentokrát bola vydaná aj anglická verzia, vďaka ktorej sa zvýši informovanosť aj u zahraničných návštevníkov.

Náhľad slovenskej verzie brožúry: Spoznajte srdce Pohronia

Náhľad anglickej verzie brožúry: Discover the Heart of Hron Valley

Nová turistická a cykloturistická mapa

Turistická mapa dostala oficiálny mapový podklad spracovaný kartografickou spoločnosťou SHOCart, čím sa zvýšila kvalita a výpovedná hodnota mapy. Mierka mapy je 1:50 000, podobne ako u bežných turistických máp. V mape sú vyznačené oficiálne turistické trasy, náučné chodníky, cyklotrasy, ale tiež odporúčané miestne chodníky. Turista si môže nájsť cestu k prírodným, historickým a kultúrnym zaujímavostiam, k športovým areálom, ubytovacím a stravovacím zariadeniam s kontaktmi.

Náhľad mapy: drive.google.com/file/...4Q/view...

Náhľad legendy s vysvetlivkami: drive.google.com/file/d/1k2...view...


Veríme, že mapa aj sprievodca budú prínosom ako pre domácich obyvateľov, tak pre návštevníkov a že aj vďaka nim strávia v našom regióne príjemný čas. Brožúry a mapy sú dostupné zdarma v Informačnom centre Nová Baňa, v infostánku Regiónu GRON na podujatiach či veľtrhoch, v ubytovacích zariadeniach, prípadne sa informujte na svojich obecných a mestských úradoch.

Tvorba materiálov bola realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram