29.ROČNÍK NOVOBANSKÉHO JARMOKU

29. ROČNÍK NOVOBANSKÉHO JARMOKU 
TERMÍN:  24. - 25.9.2021
Na základe rozhodnutia Krízového štábu mesta Nov Baňa sa ani tento rok žiaľ jarmok neuskutoční.
Počas oboch dní sa bude konať JARMOK TRADIČNÝCH REMESIEL
PROGRAM PIATOK
Spevácka skupina Jesienka či folklórna skupina Vinička svojimi piesňami už tradične obohacujú toto dvojdňové podujatie. Tradície treba zachovávať, a tak tomu nebude inak ani tento rok. Po ich vystúpení sa vám prihovorí primátor mesta Nová Baňa Mgr. MVDr. Branislav Jaďuď, MBA, ktorý zároveň 29. ročník Novobanského jarmoku otvorí.
Pokračovať budeme s Novobančanom VLADOM ČÍKOM, ktorý predstaví repertoár, ktorý si pre vás pripravil. S HS WEEKEND sa zabavíme pri country a rockovej hudbe. Hovorí sa o nich, že sú najlepšia country kapela v Šuranoch a celom šírom okolí. Nechajme sa prekvapiť, či si získajú aj vašu priazeň.
Poslednou kapelou, ktorá sa vám v piatok predstaví, bude bratislavská kapela ČERVENÝ BICYKEL, ktorá sa prezentuje vlastnou tvorbou v žánri folk rock. Ich piesne sú inšpirované cestovaním, prírodou a, samozrejme, láskou. Jednoducho, je to kapela, ktorá pedáluje celou krajinou, aby urobila ľudí šťastnejšími. Má za sebou účasť na niekoľkých festivaloch na Slovensku aj v Čechách ako Lodenica, Drienok, Moravský Vrabec či Strunobranie.
PROGRAM SOBOTA
Sobotňajšie dopoludnie bude patriť novobanským detským talentom zo ZUŠ Nová Baňa.
Na ľúbivé tóny žiakov základnej umeleckej školy nadviaže HS IDEÁL z Novej Bane. Túto kapelu vám určite predstavovať netreba. Mali ste možnosť vypočuť si ju na Anna bále na Zvoničke či v rámci Kultúrneho leta 2021.
Potom sa už na pódium určite upriamia najmä všetky detské očká, pretože k nám prídu SMEJKO A TANCULIENKA. Je to hudobná dvojica hrajúca a spievajúca detské piesne a kadiaľ chodí, tadiaľ žne úspech za úspechom. Verím, že týmto vystúpením nahradíme detičkám detské atrakcie, ktoré na tomto jarmoku z dôvodu prevencie a dodržania protipandemických opatrení nebudú.
Folklórny súbor HÁJ sa tiež stal našou stálicou na Novobanskom jarmoku a my sa tomu veľmi tešíme. Príďte ich aj tento rok podporiť svojou účasťou, bude sa na čo pozerať!
Po novobanskom folklórnom súbore sa predstaví zvolenský folklórny súbor MARÍNA. Jeho umelecký šéf Andrej Sýkora čerpá inšpiráciu na svoju tvorbu najmä z blízkeho Podpoľania a Hontu, súbor spracúva tanečný, hudobný a spevný materiál z lokalít Zvolenská Slatina, Očová, Hrochoť, Môťová, Kráľová, Slatinka, Podzámčok, Dobrá Niva, Pliešovce. Zo vzdialenejších lokalít má súbor v repertoári tance z Jakubian na severnom Spiši, z Heľpy na Horehroní a zo Zámutova na Zemplíne.
Výborný spevácky prejav, príjemné gitarové aranžmány piesní skvelých muzikantov, vokály ústnej harmoniky a hlavne piesne, ktoré potešia každého – týmto je príznačná ďalšia výborná hudobná skupina JANKO KULICH & KOLEGIUM, ktorá je v jarmočnom programe tiež stálicou.
Záver kultúrneho podujatia bude patriť známej hudobnej skupine SPODORECHA. Je to partia skúsených muzikantov a kamarátov, ktorých hudobný archív tvoria hity od 70. rokov až po súčasné, nezabudnuteľné ľudovky a šlágre, známe repeťácke hity aj československé rockové a popové hity. A čo je hlavné, vždy vytvoria skvelú zábavu!
Počas celého podujatia vás bude sprevádzať moderátor a hudobník Janko Kulich, frontman kapely Janko Kulich & Kolegium.
[su_gmap address="48.423412266995626, 18.640676887685842"]

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram