Kam za vodou v regióne

Máte radšej relax alebo ste skôr dobrodružný typ? Na strednom Pohroní je to v zásade jedno, dovolenku si užijete v oboch prípadoch. Región ponúka vyžitie pre milovníkov wellnessu rovnako ako pre tých, čo milujú prúdenie adrenalínu v krvi.

Doprajte si príjemné schladenie v letných dňoch – kúpalisko v Žiari nad Hronom i plavecký bazén v Žarnovici vás osviežia a nachytáte aj nejaký ten bronz. Oddych a ozdravné procedúry v liečebných termálnych kúpeľoch v Sklených Tepliciach zas určite dobre padnú po namáhavej túre či cyklovýlete.

Vodu si tu však môžete užiť aj celkom iným spôsobom, na ktorý budete ešte dlho spomínať. Vodáctvo ako štýl trávenia dovolenky možno nie je pre každého, no práve na strednom Pohroní si ho každý môže aspoň na chvíľu vyskúšať. Rieka Hron je u nás splavná v celej dĺžke, pričom ide o pomerne pokojnú vodu. Splav si tak užijú aj začiatočníci či rodiny s deťmi. Tento spôsob turistiky si môžete skúsiť napríklad priamo pod hradom Revište – na vodáckej základni Drevenica Revište.  

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram