Pešia turistika

Stredné Pohronie – Región GRON, to sú vrchy často nepresahujúce výšku 1000 m n. m., hlboké a nekonečne dlhé doliny, roztrúsené usadlosti, ale aj priemyselné centrá a lesy využívané na ťažbu dreva. Vulkanické podložie si dobre pamätá ťažbu rúd v dávnej minulosti, ale v súčasnej dobe už slúži turistom a milovníkom pohybu v prírode, v lesoch.

Pohronský Inovec, Vtáčnik či Štiavnické vrchy nie sú pohoriami, ktoré by už z diaľky lákali majestátnymi štítmi. Príďte bližšie, veľmi rýchlo zistíte, že dostať sa k parádnemu výhľadu tu vôbec nie je také jednoduché. Strmé stúpania často prekvapia aj skúsených turistov, miesta ako Kečka nad Bralcami zas ohúria svojou podobnosťou so Slovenským rajom.

Tieto končiny však netrpia masovou turistikou, aj keď aj tu máme miesta, ktoré sú medzi návštevníkmi viac obľúbené. Prevahu však majú zákutia oplývajúce pokojom a možnosťou dosýta si vychutnať atmosféru pobytu na čerstvom vzduchu.

Naplánujte si túru už teraz!

Vďaka našej novej turistickej mape si váš výlet môžete naplánovať vopred. Prejdite sa po regióne prstom po mape a vyberte najbližšie miesto, kam určite zavítate!

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram