Turistika a cyklotrasy

Objavte čaro našich kopcov i lesov, Vtáčnik, Štiavnické vrchy či Pohronský Inovec svojimi amplitúdami priam lákajú na krátke výživné túry, jednodňové výlety i diaľkové trasy. V regióne sa nachádza vyše 150 km značených turistických trás, na ktorých zaručene nestretnete masy turistov.

Ak radi spoznávate nové miesta na bicykli, stredné Pohronie je pre vás ideálne na víkendový pobyt. Viac ako 200 km značených horských cyklotrás dáva priestor na vyžitie skúseným cyklistom i tým, ktorí popri jazde na bicykli radi spoznajú zaujímavosti okolia.

Preferujete skôr prechádzky, prípadne túry, na ktorých sa dozviete niečo nové? Zavítajte na niektorý z 12 náučných chodníkov, ktoré sa na strednom Pohroní nachádzajú. Náučné chodníky vás zavedú na zrúcané či zaniknuté hrady, prevedú vás krajinársky zaujímavým prostredím i miestnymi legendami, no povodia vás aj po zbojníckych chodníčkoch.

Naplánujte si výlet s našou brožúrou!

Ak neviete, kam skôr vyraziť alebo v regióne už svoju dovolenku trávite a potrebujete tip na výlet, určite si prelistujte našu novú brožúru. Nájdete v nej odporúčania kam ísť, čo vidieť i zažiť.

S našou mapou sa nestratíte!

Aktuálnu turisticko-cyklistickú mapu ocení každý turista. My vám jednu takú ponúkame - mapa s turistickými trasami i cyklotrasami stredného Pohronia, ktorá však obsahuje aj tipy na výlety. Prejdite sa po regióne prstom po mape a popremýšľajte kam vyrazíte najbližšie.

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram