ČÁRY MÁRY HRNČIAROM – HRNČIARSKY WORKSHOP JANKA FIALU, 17.6.2022

 

Hrnčiarsky workshop Janka Fialu v obci Brehy

Brežan Janko Fiala pozoroval pri práci svojho otca, skúseného hrnčiara, ako sa mu pod rukami z hliny tvoria najrôznejšie predmety. Neskôr to naučil aj princeznú z rozprávky o kráľovi Drozdia brada a dnes učí toto staré remeslo každého, kto má záujem.

Príďte si vyskúšať toto starodávne remeslo do obce Brehy aj vy a zistite aké to je točiť na elektrickom hrnčiarskom kruhu a skúste si vytočiť svoj keramický výrobok vlastnými rukami.

Workshop sa odohráva priamo doma u pána Fialu –  v jeho dielni či na dvore. Účasť na workshope je obmedzená na päť osôb, čo zabezpečuje, že sa vám majster bude môcť dostatočne venovať a vy si ten svoj prvý hrnček či misku určite dokážete vyrobiť.

V jeho dielni nájdete aj unikátnu hrnčiarsku pec a budete sa môcť pokochať aj tzv. štiavničkami – starodávnymi fajkami, ktoré začal pán Fiala vyrábať, aby sa dostali do povedomia aj ďalším generáciám.

Na záver workshopu, v prípade záujmu, vás môže pán Fiala zobrať aj do  Hrnčiarskeho múzea, ktoré sa v obci nachádza.

TERMÍNY KURZOV 2022:

  • 17.6.
  • 24.6.
  • 22.7.
  • 29.7.
  • 19.8.
  • 26.8.

Kurzy sa konajú vždy v piatok a začínajú sa o 16:00. Predpokladaná dĺžka je 2 hodiny, ale nie zriedka sa zdržíte aj dlhšie.

Na kurz je potrebné sa prihlásiť a rezervovať si termín vopred, minimálne 24 hodín pred dátumom konania.

Rezervácia a ďalšie informácie: TU

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram