Komentovaná prehliadka Záhradného lesa v Novej Bani

OBJAVTE S NAMI ZÁHRADNÝ LES V NOVEJ BANI!

Vo štvrtok 7.10.2021 o 9:30 pozývame DETI i DOSPELÝCH na Komentovanú prehliadku Záhradného lesa v Novej Bani.

Okrem príjemnej nenáročnej prechádzky  nás čaká poznávanie stromov, ktoré Záhradný les tvoria. Zaujímavé informácie , ktoré pri bežnej prechádzke nenájdete, nám poskytne Mário Janiga, ktorý sa na realizácii a návrhu Záhradného lesa podieľal.

Prechádzka je určená predovšetkým deťom  a pre každého detského návštevníka máme pripravený DARČEK - krásne ilustrovanú brožúru o živote v lese so zábavnými úlohami. Autorkou ilustrácií je mladá výtvarníčka Zuzana Šebelová.

Vstup je bezplatný.
Miesto stretnutia: Zvonička
Parkovanie: Parkovisko pri Kohútove
Podujatie sa koná v režime OTP.

ČO JE ZÁHRADNÝ LES V NOVEJ BANI

Na krátkom úseku náučného chodníka medzi Zvoničkou a Kohútovom sú vysadené desiatky druhov drevín, ktoré spolu tvoria Záhradný les a skrášľujú obľúbené vychádzkové miesta v Novej Bani.
Záhradný les obsahuje približne 100 stromov a 2459 krov a tvoria ho cudzokrajné i domáce dreviny. Za pozornosť stojí napríklad vzácny céder z oblasti Himalájí alebo ľaliovník tulipánokvetý, ktorý pochádza zo Severnej Ameriky a jeho kvety sa podobajú na kvety tulipánu. Nachádzajú sa tu i čínske posvätné stromy – ginká či strom, ktorého druh patrí medzi najvyššie na svete – sekvojovec mamutí.
Prehliadka bude doplnená odborným výkladom, ktorý nám zabezpečí odborník na dreviny, ktorý stál priamo za realizáciou areálu v spolupráci s Mestskými lesmi Nová Baňa.

Za partnerskú podporu ďakujeme  Slovakia.travel
 
[su_gmap address="48.426858, 18.646658"]

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram