SEX PRO POKROČILÉ, DIVADLO, ŽIAR NAD HRONOM, 10.4.2024

Geniálna komédia s hviezdnym obsadením! Ako oživiť vášeň v dlhoročnom manželstve? Stačí na to jeden vzrušujúci víkend v hoteli s príručkou Sex pre pokročilých? Nazrite s nami do vzťahu dvoch ľudí, ktorí hľadajú návod, ako znovu dať svojej láske ešte jednu šancu. Karel Roden a Jana Krausová v hre o manželstve excelujú tak, ako to len vedia oni dvaja!

Jindřich a Alica boli kedysi šťastný pár, ale 25 rokov spoločného zväzku na nich zanechalo stopy. Ani jeden z nich však nechce v manželstve rezignovať, a tak sa vydávajú do hotela aj s príručkou Sex pre pokročilých. „Výstižne a vtipne hráme o vážnych otázkach. Ako naložiť s našimi vzťahmi, ako nestratiť schopnosť a potrebu byť šťastný, keď nám nič veľké či dramatické v tom našom “malom” šťastí nebráni…,” povedala o predstavení jeho režisérka Darina Abrahámová. Divákov čaká na javisku provokovanie, doberanie, veselé akty zúfalstva a objavovanie pravdy viac než erotogénnych zón.  „Zážitok zo sledovania hry Sex pro pokročilé nepramenil ani tak z textu samotného, ale z vnímania divákov. Páry v hľadisku sa nakláňajú k sebe, a niekedy od seba, a šťuchajú sa podľa toho, či súhlasili s Jindřichom alebo Alicou,” uviedla na margo svojej hry Rimi.

„Sex pro pokročilé je znamenitým, z reality dlhovekých partnerstiev dobre odpozorovaným príbehom o manželskom vraždení. Autorka ich v tom nemohla nechať samých. Tým skôr, že sa v nich ľudia spoznávajú,” píšu o inscenácii na portáli Novinky.cz. Celosvetovo úspešnú hru kanadskej autorky Michele Riml pre štúdio DVA preložila Jitka Sloupová, dramaturgiu mal na starosti Adam Kraus, ktorý sa s Janou Krausovou postaral aj o výpravu.

Termín: 10.4.2024, 19:00

Miesto: SSOŠPg EBG (bývalý DK, Žiar nad Hronom

Vstupné: 25 €

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram