SVETOVÝ DEŇ CESTOVNÉHO RUCHU V REGIÓNE GRON, 27.09.2023

Viete, že Svetová organizácia cestovného ruchu (UNWTO) ustanovila tento deň ako sviatok už pred 44 rokmi? Samotný dátum, 27. september, bol vybraný podľa dňa, kedy boli v roku 1970 valným zhromaždením UNWTO prijaté Stanovy tejto organizácie. Prijatie týchto stanov je pri tom považované za jeden z najvýznamnejších míľnikov v globálnom turizme vôbec.

Načasovanie osláv World Tourism Day (WTD) je symbolické aj preto, že sa koná v čase, keď sa končí hlavná turistická sezóna na severnej zemskej pologuli a zároveň sa začína na južnej zemskej pologuli.

Zmyslom oslavy Svetového dňa cestovného ruchu je upozorniť na význam turizmu (nielen) v medzinárodnom meradle, ako aj ukázať jeho dopady na sociálne, kultúrne, politické či ekonomické hodnoty spoločnosti.

Oslavuje teda aj stredné Pohronie? Určite áno.

svetovy den cestovneho ruchu 2023 pohronske muzeum nova bana plagat

V našom regióne znamená cestovný ruch aj spoluprácu a prístupnosť rôznym vekovým skupinám. Práve preto máme pre vás aj tento rok program, na ktorom spolupracujeme s Pohronským múzeom v Novej Bani.

V doobedných hodinách sa žiaci z Novej Bane a okolia zabavia a určite aj niečo naučia pri našom vedomostnom kvíze, chýbať nebude ani slepá mapa. Popoludní vás pozývame na prehliadku múzea a jeho expozícií. Pre inšpiráciu na jesenné výlety si nezabudnite vziať niektorú z našich informačných brožúr alebo mapu regiónu.

Viac informácií na www.pohronskemuzeum.sk

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram