ZANIKNUTÝ HRAD TEPLICA – KOMENTOVANÁ PREHLIADKA 17.9.2022

Komentovaná prehliadka zaniknutého hradu Teplica prináša jedinečnú možnosť vďaka sprievodnému slovu odborníka zažiť a prežiť tajomnú atmosféru miesta, na ktorom v minulosti tento hrad stál. Dnes sú tu len reliéfne pozostatky, ktoré budeme spoločne objavovať.

Strážny hrad týčiaci sa na kopci nad obcou Sklené Teplice, vizuálne prepojený s Revišťom či Žakýlom, plnil svoju ochrannú funkciu niekoľko storočí. Prečo jeho význam postupne vymizol len tušíme. Tak, ako terénne reliéfy a skromné zvyšky opevnenia na mieste, kde stál. Hrad Teplica však zostal mnohými legendami opradený do dnešných čias. Kde sa vzal jeho druhý názov Červený hrad? Žili tu červení mnísi či len tajomný hradný poklad strážili? Nevedno presne.

Príďte s nami poodhaliť históriu a tajomstvá hradu Teplica počas komentovanej prehliadky spojenej s príjemnou letnou turistikou.

Stretneme sa v Sklených Tepliciach a odtiaľ sa spoločne vydáme na cca hodinovú pešiu turistiku k hradu Teplica. Na cieľovom mieste, teda na kedysi významnom hrade Teplica, nás s jeho históriou zoznámi historik Matúš Martinák.

TERMÍNY PREHLIADOK:

16.7.2022
17.9.2022

MIESTO STRETNUTIA: obec Sklené Teplice, pri predajni Coop Jednota, GPS súradnice: 48.52748, 18.86322

DOBA TRVANIA: približne 3 hodiny

VSTUPNÉ: 5 eur/osoba, deti do 8 rokov zdarma

Odporúčame si rezervovať vstupenku na nižšie uvedenej stránke. Je však možné prísť aj priamo na miesto bez rezervácie.

REZERVÁCIA VSTUPENIEK: www.zahoramizadolami.sk

Program je vhodný pre organizované skupiny, ale aj jednotlivcov. Prehliadky sú určené širokej verejnosti, ale sú vhodné aj pre rodiny s deťmi.

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram