HRADNÝ PAS POHRONSKEJ HRADNEJ CESTY

Hradný pas je veselý ilustrovaný sprievodca 16-timi lokalitami Pohronskej hradnej cesty určený deťom a ich rodičom, ktorí radi objavujú hrady. Na každom hrade Pohronskej hradnej cesty je umiestnený emblém, ktorého obkreslenie do hradného pasu priblíži majiteľa hradného pasu k získaniu skutočného pokladu.

Každá lokalita je verejne dostupná, väčšina z nich celoročne a kedykoľvek. Okrem toho sa na vybraných lokalitách konajú i komentované prehliadky s rôznym sprievodným programom. Najnovším lákadlom pre objavenie všetkých miest, ktoré dýchajú stredovekou históriou, je hradný pas, respektíve poklad, ktorý môžu návštevníci vďaka nemu získať.

AKO TO FUNGUJE?
1. Navštívte ktorúkoľvek zo 16 lokalít Pohronskej hradnej cesty
2.  Hľadajte drevený hranol s kovovou platničkou, na ktorej je umiestnená silueta navštívenej lokality
3.  Na vložený priesvitný papier v Hradnom pase obkreslite siluetu hradu
4.  Postup opakujte na každej z lokalít

Keď navštívite 5 hradov, stanete sa objaviteľom začiatočníkom, po 10 hradov sa stanete dobrodruhom a navštívením všetkých 16 hradov získate poklad (drevená truhlička plná dukátov /sladkých/ a ešte pridáme aj niekoľko užitočných vecičiek, ktoré sa Vám zídu počas výletov za hradmi Banskobystrického kraja).

Počas sezóny v roku 2024 vás prevedieme všetkými lokalitami Pohronskej hradnej cesty v podobe tipov na výlety s trasou ako sa na daný hrad dostať alebo čo si pozrieť v okolí. Tieto tipy budeme prinášať v približne dvojtýždenných intervaloch na facebookovom profile Pohronská hradná cesta. Ak sa chcete s nami vybrať na putovanie po hradoch, sledujte práve tento profil. Samozrejme na všetky lokality sa môžete vybrať aj kedykoľvek chcete či už individuálne alebo navštívite niektorú z komentovaných prehliadok či podujatí na hradoch. Zbieranie symbolov do hradného pasu nie je časovo obmedzené.

V Regióne Gron sú do Pohronskej hradnej cesty a do Hradného pasu zaradené nasledovné objekty:

Kde získate Hradný pas?

Hradný pas môžete získať za dobrovoľný príspevok 5 € na vybraných miestach:

  • Hrad Revište - každý víkend a sviatky počas hradnej sezóny od 29.3.2024 do 30.9.2024 , alebo počas komentovaných prehliadok 6.7.2024, 27.7.2024, 10.8.2024, 7.9.2024.
  • Hrad Šášov - v Pamätnej izbe pod hradom, alebo počas komentovaných prehliadok 22.6.2024, 13.7.2024, 8.2024, 17.8.2024, 31.8.2024)
  • Pustý hrad Zvolen - počas letnej sezóny za prítomnosti „archeológov“ alebo počas komentovaných prehliadok, ktoré sa uskutočnia v termínoch 19.7.2024, 16.8.2024 a 30.8.2024.
  • Zvolenský zámok - infocentrum počas otváracích hodín.

Vaša účasť pomôže zachovať a obnoviť tieto historické miesta.

Po vyplnení hradného pasu ho doručte do kancelárie oblastnej organizácie cestovného ruchu:
Región Gron | Bernolákova 11, 968 01 Nová Baňa

Marketingové aktivity OOCR Región GRON sú realizované s finančnou podporou Ministerstva cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky.

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram