STEFANI, n. o., r. s. p.

Nezisková organizácia a registrovaný sociálny podnik STEFANI n. o., r. s. p. vznikol v roku 2014 v meste Žarnovica. Hlavným mottom organizácie je od jej začiatku boj za LEPŠÍ SVET a podpora zmysluplných aktivít.

Združenie sa venuje rôznorodým aktivitám ako napríklad integrácia ZŤP osôb a ich zamestnávanie, organizuje výchovno-vzdelávacie aktivity v detskom kútiku, organizuje projekty Erazmus+.

V roku 2022 združenie uviedlo do prevádzky agroturistický areál Pekný les v Horných Hámroch, ktorý je určený pre deti a rodiny. V areáli sa môažete občerstviť v bufete, vyšantiť na ihrisku, povoziť sa na koníkoch, navštíviť hospodárske zvieratká či pozorovať včielky v presklenom úli. Ponuku dopĺňa interaktívny náučný chodník na Smelý vrch s výhľadom na Kľakovskú dolinu a fotopointom. Návštevníkov tu sprevádza škriatok Hámroš, vďaka ktorému deti spoznávajú les interaktívnou a hravou formou. Ponad areál sa vinie cestička so zastaveniami hornohámorskej kalvárie a nájdete tu aj odpočívadlo s posedením.

STEFANI, n.o. organizuje i denné detské tábory a venuje sa ekovzdelávaniu prostredníctvom Hamrošových podujatí.

Viac informácií nájdete: www.peknyles.sk

Kontatné údaje: info@peknyles.sk, 0951 869 942, Horné Hámre 385

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram