VRCHY SK, o. z.

Poslaním občianskeho združenia VRCHY SK, o. z., ktoré má sídlo v Žarnovici, je tvorba a zlepšovanie podmienok na rozvoj aktivít v oblasti športu, životného prostredia a turistiky vo svojom okolí. Účelom je tiež podpora športových činností svojich členov, a to na amatérskej i profesionálnej úrovni i podpora ich účasti na športových podujatiach s regionálnym, celoslovenským i medzinárodným významom.

Občianske združenie v minulosti spolupracovalo s OOCR na značení nových cyklotrás v Kľakovskej doline a dlhodobo sa v okolí Žarnovice venuje organizácii športových podujatí zameraných práve na cyklistiku.

Autor: Erika Jauschová, Zdroj: www.visegrad4bicyclerace.com

Najvýznamnejším podujatím, ktoré združenie zastrešuje, je Visegrad 4 Bicycle Race, preteky v cestnej cyklistike tímov, ktoré sa odohrávajú na pôde všetkých štátov tzv. Vyšehradskej štvorky. OZ VRCHY SK organizuje slovenskú časť tohto preteku, pričom v roku 2023 ide už o tretí ročník, ktorého štart i cieľová páska sú v Novej Bani.

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram