LETNÝ VEČER NA HRADE REVIŠTE, 10.8.2024

Hrad Revište leto 2023

Hrad Revište vyrástol ako hradba nepriateľskému svetu, strážiac obchodné cesty i svoje panstvo. 

Teraz lákajú hradné múry vás, aby ste prišli prežiť Letný večer na Revišti. Zanietený slovný výklad rušného života rytierskych i kráľovských čias z úst samotného hradného pána Ratibora Mazúra vystrieda zábava. 

Prehliadku začneme hneď za bránou hradu a postupne si prejdeme nielen históriu hradu, ale aj to, čo sa na hrade deje v súčasnosti, aké pokroky sa udiali, odkedy sa do jeho záchrany pustilo Združenie na záchranu hradu Revište.

Vstúpite do všetkých dostupných miestností - počnúc delovou baštou a severnou vežou s krásnymi výhľadmi na údolie Hrona a končiac v tomto roku zrekonštruovanými hradnými pivnicami.

Hrad v jeho najväčšej sláve, v 17. storočí, sa vám priblíži vďaka rozšírenej realite v aplikácii 3D Revište. Odfotíte sa i s hradnými pánmi Žigmundom a Eufrozínou z rodu Dóci.

Po skončení prehliadky si budete môcť oddýchnuť v spoločnosti farmy ARÓNIA Z PAJERA. Pripravená bude ochutnávka produktov z ručne zberanej arónie, ktorá dozrieva na štáloch v obci Horné Hámre, v blízkosti Novej Bane. Budete mať jedinečnú príležitosť ochutnať výrobky, ktoré majú nielen liečivé účinky, ale aj skvelú chuť. A nebude to len chutná šťava z arónie či džem ale i originálny alkoholický likér!

Záver bude patriť hudbe a tancu. Hudobno divadelné zoskupenie FÉDER TEÁTER vám predvedie ako sa tancovalo na šľachtických dvoroch a následne sa niektoré tance naučíte aj vy sami.

TERMÍN PREHLIADKY:

10.8. 2024, 18:00

DOBA TRVANIA:

približne 2-3 hodiny

CENA ZÁŽITKU: 13€ / osoba (v cene je i ochutnávka produktov z arónie vrátane alkoholických nápojov)

Vhodné pre deti od 10 rokov.

Odporúčame si rezervovať vstupenku na nižšie uvedenej stránke. Je však možné prísť aj priamo na miesto bez rezervácie.

REZERVÁCIA VSTUPENIEK: www.zahoramizadolami.sk

ORGANIZAČNÉ POKYNY:

  • Miesto stretnutia je priamo na hrade o 18:00 hod.
  • Doprava k hradu je individuálna.
  • Parkovanie je pod hradom. Z parkoviska je to na hrad 10 min chôdze nenáročnou lesnou cestou.
  • UPOZORNENIE: Je potrebné priniesť si pevnú obuv a vhodné oblečenie aj do nepriaznivého počasia. V prípade extrémne zlého počasia sa prehliadka ruší a uskutoční sa v náhradnom termíne.

Marketingové aktivity OOCR Región GRON sú realizované s finančnou podporou Ministerstva cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky.

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram