LETNÝ VEČER NA HRADE ŠÁŠOV, 22.6.2024

LETNÝ VEČER NA HRADE S DIVADLOM A OCHUTNÁVKOU VÍN

Príďte zažiť letný večer na hrade. Čaká vás večerná komentovaná prehliadka s odborným výkladom, ktorou vás prevedie samotný hradný pán Ing. Rastislav Uhrovič

Prehliadku začneme v pamätnej izbe pod hradom, kde nahliadneme do domácností tunajších obyvateľov. Čaká nás nenáročný výstup a množstvo zaujímavých informácií o tom, ako vyzeral hrad kedysi, prečo došlo k zániku rušného života na hrade, ale i to ako by mohol vyzerať v budúcnosti. V sále kráľovnej Barbory sa napokon pred nami odhalí časť jej legendou opradeného života i to prečo bola nazývaná "Čierna kráľovná".

Nasledovať bude interaktívne divadelné predstavenie o Rómeovi a Júlii v podaní hudobno-divadelného zoskupenia FÉDER TEÁTER , ktoré vás vtiahne do čias 16. storočia.

Večer zakončíme OCHUTNÁVKOU VÍN z Hronského Beňadiku.

TERMÍN PREHLIADKY:

22.6. 2024, 18:00

DOBA TRVANIA:

približne 2-3 hodiny

CENA ZÁŽITKU: 13€ / osoba (v cene je i ochutnávka produktov z arónie vrátane alkoholických nápojov)

Vhodné pre deti od 10 rokov.

Odporúčame si rezervovať vstupenku na nižšie uvedenej stránke. Je však možné prísť aj priamo na miesto bez rezervácie.

REZERVÁCIA VSTUPENIEK: www.zahoramizadolami.sk

ORGANIZAČNÉ POKYNY:

  • Miesto stretnutia je pod hradom pri pamätnej izbe o 18:00 hod.
  • Doprava k hradu je individuálna.
  • Parkovanie je pod hradom popri ceste pod skalným bralom. Z parkoviska je to na hrad 30 min chôdze stredne náročnou lesnou cestou. Výstup na hrad je súčasťou prehliadky.
  • UPOZORNENIE: Je potrebné priniesť si pevnú obuv a vhodné oblečenie aj do nepriaznivého počasia. V prípade extrémne zlého počasia sa prehliadka ruší a uskutoční sa v náhradnom termíne.

Marketingové aktivity OOCR Región GRON sú realizované s finančnou podporou Ministerstva cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky.

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram