LETNÝ VEČER NA HRADE ŠÁŠOV, 23.6.2023

hrad šášov

Príďte zažiť letný večer na hrade. Čaká vás večerná komentovaná prehliadka s odborným výkladom, ktorou vás prevedie samotný hradný pán (správca hradu) Ing. Rastislav Uhrovič. 

Prehliadku začneme v pamätnej izbe pod hradom, kde nahliadneme do domácností tunajších obyvateľov. Čaká nás nenáročný výstup a množstvo zaujímavých informácií o tom, ako vyzeral hrad kedysi, prečo došlo k zániku rušného života na hrade, ale i to ako by mohol vyzerať v budúcnosti. V sále kráľovnej Barbory sa napokon pred nami odhalí časť jej legendou opradeného života i to prečo bola nazývaná "Čierna kráľovná".

Po skončení prehliadky si budete môcť oddýchnuť v spoločnosti farmy ARÓNIA Z PAJERA. Pripravená bude ochutnávka produktov z ručne zberanej arónie, ktorá dozrieva na štáloch v obci Horné Hámre, v blízkosti Novej Bane. Budete mať jedinečnú príležitosť ochutnať výrobky, ktoré majú nielen liečivé účinky, ale aj skvelú chuť. A nebude to len chutná šťava z arónie či džem ale i originálny alkoholický likér!

Záver bude patriť hudbe a tancu. Hudobno divadelné zoskupenie FÉDER TEÁTER vám predvedie ako sa tancovalo na šľachtických dvoroch a následne sa niektoré tance naučíte aj vy sami.

TERMÍN PREHLIADKY:

23.6. 2023, 19:00

DOBA TRVANIA:

približne 2-3 hodiny

CENA ZÁŽITKU: 13€ / osoba (v cene je i ochutnávka produktov z arónie vrátane alkoholických nápojov)

Vhodné pre deti od 10 rokov.

Odporúčame si rezervovať vstupenku na nižšie uvedenej stránke. Je však možné prísť aj priamo na miesto bez rezervácie.

REZERVÁCIA VSTUPENIEK: www.zahoramizadolami.sk

ORGANIZAČNÉ POKYNY:

  • Miesto stretnutia je pod hradom pri pamätnej izbe o 19:00 hod.
  • Doprava k hradu je individuálna.
  • Parkovanie je pod hradom popri ceste pod skalným bralom. Z parkoviska je to na hrad 30 min chôdze stredne náročnou lesnou cestou. Výstup na hrad je súčasťou prehliadky.
  • UPOZORNENIE: Je potrebné priniesť si pevnú obuv a vhodné oblečenie aj do nepriaznivého počasia. V prípade extrémne zlého počasia sa prehliadka ruší a uskutoční sa v náhradnom termíne.

Marketingové aktivity OOCR Región GRON sú realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram