Liečebné termálne kúpele v Sklených Tepliciach

parenica kúpele sklené teplice

Prvá zmienka o kúpeľoch je už z roku 1550 vďaka čomu patria medzi najstaršie na Slovensku. Liečivá termálna voda s obsahom magnézia a kalcia je vhodná na liečbu ochorení pohybového a nervového ústrojenstva. Vybrať si môžete z rôznych typov pobytov od dlhodobých až po víkendové so zameraním na relax. Voda v bazénoch je priamo z prameňov a nie je riedená ani chemicky upravovaná. Európskym unikátom je parný jaskynný kúpeľ – Parenica. V lete je otvorené i vonkajšie kúpalisko s plaveckým, detským a sedacím bazénom. V areáli je celoročne otvorená reštaurácia U Borna a kaviareň Kursalón.

Tieto kúpele ukrývajú aj jeden európsky unikát - jaskynný parný kúpeľ Parenica. Termálna voda v priebehu vekov do skaly vymodelovala jaskyňu s travertínovým útvarom – Parenicou, po ktorom steká voda vypĺňajúca okolitý uzavretý priestor. V rámci otváracích hodín kúpeľov je možné do jaskyne vstúpiť a absolvovať v nej ozdravný kúpeľ. Voda má teplotu až 42 °C a je bohatá na kalcium, preto je vhodná najmä pre ľudí s problémami pohybového aparátu.

Viac informácií: www.kupele-skleneteplice.sk

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram