Vodná nádrž Tajch v Novej Bani

vodná nádrž tajch

Vodná nádrž Tajch bola vybudovaná v r. 1792 – 1794 pre účely zásobovania banských zariadení vodou ako súčasť bývalého banského vodohospodárskeho systému. Dnes je obľúbenou rekreačnou oblasťou počas celého roka. V lete sa tu môžete slniť na tráve alebo sa i na vlastné riziko okúpať. Nachádzajú sa tu volejbalové ihrisko, badmintonové ihrisko, tenisové kurty a ihrisko na plážový volejbal. V zime je to obľúbené miesto na korčuľovanie a plávanie otužilcov. Areál je vhodným východiskovým bodom výletov do okolitej prírody po značených aj neznačených turistických a cykloturistických trasách. Začína sa tu aj náučný chodník Zbojnícke studničky.

Ubytovacie a stravovacie služby ponúka Penzión Tajch či Riviéra Tajch, kde sa nachádza i amfiteáter využívaný na rôzne podujatia pre deti, koncerty či premietanie filmov. Chodník okolo Tajchu je vhodný na príjemnú prechádzku, beh či korčuľovanie. Konajú sa tu aj rôzne motoristické zrazy či športové podujatia a radi sem chodia i rybári.

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram