Vodácka základňa Revištské Podzámčie - Drevenica Revište

vodácka základňa a kemping drevenica revište

Na Revištskom Podzámčí je lokalizované táborisko pre vodákov splavujúcich Hron.

Jedná sa o stredný úsek splavnej časti Hrona vhodný aj pre začiatočníkov, s rýchlosťou plavby 5-6 km/hod. V Žiarskej kotline sa rieka vlní vo veľkých meandroch a pomalé „olejové“ úseky, síce spestrené miernymi perejami, pripomínajú nížinný tok. Od Revišťa je Hron uzavretý medzi pohoriami až po obce Hronský Beňadik a Kozárovce (oblasť Slovenskej brány). Z táborísk na strednom úseku je toto jedno z najlepšie vybavených. Je tu možnosť vypožičať si člny, plte a rafty a zabezpečiť si dopravu na miesto/z miesta splavu.

Hneď na brehu nájdete Drevenicu Revište, ktorá ponúka ubytovanie v apartmánoch aj v kempe, stravovanie a rôzne športové aktivity. splav stredným Hronom. Základňa v Revištskom Podzámčí je najvhodnejšou alternatívou, ako sa vydať na splav Hrona v rozhraní stredného a dolného úseku rieky. Práve tu sa končí väčšina splavov stredného Hrona. Zároveň je to východiskový bod pre 4 až 5 dňové splavy dolného Hrona. V okolí sú organizované aj 1 a 2 dňové splavy a kajakárske kurzy. V areáli je možné parkovať autá, sa ubytovať v kempe alebo v chate a stravovať sa dá v reštaurácii Drevenice Revište.

Športovo-turistický areál Drevenica Revište sa nachádza v peknom prostredí neďaleko zrúcaniny hradu Revište. Zaujímavosťou je náučný chodník vedúci na hrad a chránený areál Revištský rybník.

Viac informácií na: drevenicareviste.sk

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram