Aký bol ZETOR 25 CUP 2017?

Zetor 25 Cup v Malej Lehote, pretek, ktorý v prvých rokoch naštartoval motor na plné obrátky, sa konal v sobotu 8. júla v Malej Lehote na Pavlovej lúke.


Pretek Zetor 25-iek je jedinečnou súťažou v širokom okolí a zrejme aj v susedných štátoch. Na štáloch Malej Lehoty sa domáci obyvatelia venujú poľnohospodárstvu už od dávna a Zetor 25-ky sú ich dennými pomocníkmi.  Keďže ich tu v jednej dedinke nájdeme viacero kusov a navyše, funkčných, sami podnietili starostu, aby vytvoril súťaž pre tieto zaujímaví stroje.


Súťaže sa v 3. ročníku zúčastnilo 27 traktorov, ktorých majitelia si v prvom rade vyžrebovali súťažné čísla a zoradili sa do poradia na spanilú jazdu. Počas dňa následne absolvovali 5 disciplín: originalita, šprint z horného neutrálu, šprint zo spodného neutrálu, silový pretek a pretek zručnosti.

Víťazi disciplín:

Originalita: Tibor Molnár, Veľké Ludince

Šprint z horného neutrálu: Ing. Stanislav Pacalaj, Nová Baňa

Šprint zo spodného neutrálu: Daniel Repiský senior, Hliník nad Hronom

Silový pretek: Jozef Maruška, Hrabičov

Pretek zručnosti: Jozef Maruška, Hrabičov

Celkovými víťazmi sú:

  1. Daniel Repiský junior, Hliník nad Hronom
  2. Jozef Maruška, Hrabičov
  3. Ing. Stanislav Pacalaj, Nová Baňa

Cenu útechy udelil starosta p. Verníčkovi a jeho prvému Zetoru 25 z radov chalupárov, zo "stajne Limbach pôvodom z Oravy" 🙂

Súťaže sa zúčastnili traktory z Malej a Veľkej Lehoty, z Novej Bane, zo Žarnovice, z Hrabičova, zo Záhorčia (obec Bzenica), z Hliníka nad Hronom, z Veľkých Ludiniec, z Limbachu, z Hostia, Hornej Vsi či z Vradišťa.

Počas podujatia nás bavil zaujímavý kultúrny program: skupiny AMADEO, LOJZO, trial show Majstra Európy Vladimíra Kothaya, skupiny MALOLEHOTSKÁ KAPELA, EMINENT aj známa ľudová hudba KYSUCKÝ PRAMEŇ.

Predstavenie dopĺňali jazdy mladých plochodrážnikov zo Speedway Club Žarnovica, vyhliadkové lety na HELIKOPTÉRE, maľovanie na tvár, infostánky Regiónu GRON aj Štátnej ochrany prírody CHKO Ponitrie alebo predajné stánky náhradných dielov (replík) Zetor25.sk či Auto Moto Pitt, suvenírov s tematikou podujatia a mnoho iných.

Deti sa mohli vyšantiť na atrakciách: bungee jumping, kolotoč, aquazorbing, alebo nafukovacia šmýkačka.

Na záver pretekov traktory povozili záujemcov z publika a kým porota vyhodnocovala súťaž, sily s 25-kou si zmeralo 25 silných chlapov, ale aj 50 odvážnych žien. Obe skupinky udržali 25-ku na uzde!

Počasie vydržalo počas celých pretekov, neodradili nás ani črtajúce sa mračná.

Starostovi Dušanovi Pacalajovi, obci Malá Lehota, všetkým sponzorom, partnerom a dobrovoľníkom ďakujeme a súťažiacim prajeme veľa zdaru s ich strojmi, nech sa o rok opäť môžeme stretnúť na tejto jedinečnej akcii!

 

Autori foto: archív OOCR Región GRON, Peter Cakovsky ART

 

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram