Bikepark Drozdovo: sezóna 2018, VIDEO

V roku 2018 zažíva Bikepark Drozdovo svoju prvú riadnu sezónu! Po slávnostnom otvorení na jeseň v roku 2017 prečkalo bikecentrum zimu, prešlo jarnými úpravami a v druhej polovici leta a v jeseni tešilo návštevníkov - bikerov.

Po niekoľkých víkendových pojazdoch tu máme recenziu od jedného z domácich bikerov, Lukáša Paštrnáka:

"Čaute, volám sa Lukáš Paštrnák, venujem sa cyklistike a dostal som možnosť ohodnotiť nové bike-stredisko Drozdovo. Samotné stredisko sa nachádza neďaleko Novej Bane uprostred krásnej prírody, kde nám v poslednej dobe vyrástli 3 prepracované traily a ďalšie sa budujú. Celý koncept tratí je robený pre širokú verejnosť, aby traily zvládol aj začiatočník, ale aby si poriadne zatrénoval aj profík. Sú tu vybudované rôzne prekážky od klopených zákrut, skokov, odhrabaných koreňov, umelých a prírodných vĺn až po rock garden. Stredisko je veľmi progresívne, o čom hovorí aj samotné podujatie ktoré sa tu uskutočnilo v máji, a to Európsky pohár XCO. Osobne sa mi tu veľmi páči, dá sa tu dostatočne vyblázniť a keď vás na kopec vytiahne Poma, môžete sa naplno venovať zjazdovaniu. Dávam plný počet a hodnotím na výbornú ?"

[su_youtube_advanced url="https://youtu.be/pmy9jIqr-TQ"]

K dispozícii sú doposiaľ 3 dráhy:
·         Žltá Inovecká dráha
·         Červená freeride dráha
·         Modrá Drozdovecká dráha

 

Každá z nich meria približne 800 metrov. Dráhy sú rôznej náročnosti vhodné pre skúsenejších vyznávačov downhill cyklistiky, ale aj menej zdatných cyklistov. Počas druhej polovice leta a jesene bude cez víkendy premávať tanierový vlek Tatrapoma F v dĺžke 660m. Jazdí sa na vlastné riziko s použitím potrebných ochranných prvkov.

Cena celodenného lístka: 8 Eur/osoba

Mnohí cykloturisti objavili skvelú možnosť spojenia červenej cyklotrasy Bajkom okolo Novej Bane z okruhov Novobanských MTB cyklotrás a zjazdu v bikeparku. V lokalite Drozdova sa na Loksovej lúke odpoja a zjazdia si niektorú z dráh bikeparku.


Bikecentrum a domáci nadšenci mali tento rok plné ruky práce. Okrem jarnej údržby dráh sa pripravovali hneď z úvodu leta na sviatok svätých Cyrila a Metoda, kedy sa Drozdovo stalo dejiskom jedného z kôl Slovenského pohára MTB XCO zaradeného do kategórie UCI C2 (v rámci Medzinárodnej cyklistickej únie). V budúcnosti sa tvorcovia areálu chystajú doplniť dráhy aj napríklad o enduro dráhu, ďalšie drevené prekážky a o ponuku požičovne bicyklov a kolobežiek.


V stredisku je k dispozícii Penzión Drozdovo s reštauráciou, bufetom pri svahu a s ubytovaním. Areál je obľúbený aj vďaka ideálnym priestorom pre usporiadanie letnej svadby. K dispozícii je detská lezecká stena a tenisový kurt. V zime stredisko žije zimnými športmi, má skvelé vybavenie pre lyžovanie, snowbordovanie aj s rampou, v prípade dobrých podmienok aj pre bežkovanie. Večerné lyžovanie je klasikou päťkrát do týždňa. Na blízkych svahoch bývalých lyžiarskych stredísk Vojšín a Hubačov vyrastala lyžiarska hviezda Veronika Velez-Zuzulová.

Kontakty:

Tel. č.: M. Brodziansky: 0907 831 990, A. Bielik: 0905 346 798

Mail: penziondrozdovo@gmail.com

Web: drozdovo.eu

 

Autor fotografií: Martin Krajčovič a archív Penziónu Drozdovo

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram