Bikepark Drozdovo nezastavuje, jazdí sa aj v novembri

Kvalitu rozrastajúceho sa bikecentra Drozdovo v rovnomennom areáli SKI centra Drozdovo pri Veľkej Lehote oceňujú mnohí cyklisti.

V máji 2019 sa pretekov Slovenského pohára XCO zúčastnil aj Jaroslav Kulhavý, bývalý olympijský víťaz a majster sveta. K dispozícii je momentálne 6 trailových dráh, ktoré sú rozlíšené farbou (nie podľa obtiažnosti) s názvami: Inovecký trail, Loksova trail, Kršle trail, Freeride trail, Drozdovo trail. Enduro dráha je aktuálne najdlhšou traťou. Dĺžka dráh je od 300 do 1300 m. Siedma dráha s charakterom cross-country je k dispozícii cyklistom mimo doby, keď sa jazdia downhillové traily, kvôli bezpečnosti.

V novembrový víkend 9.-10.11.2019 malo byť Drozdovo miestom diania pre Dual slalom. Súťažiť sa malo systémom vyraďovacieho pavúka z dvojíc. Dážď všetkým prekazil plány, no teplý november ponúka ako ospravedlnenie možnosť pojazdu v nedeľu 17.11.

Foto: archív FB Bike Park Drozdovo

No a aké novinky pre nás pripravuje Bike Park Drozdovo v roku 2020?

V budúcom roku nás môžu tešiť správy o pripravovanej športovej akcii organizovanej v termíne 8.–10. máj 2020. Bude sa jednať o medzinárodný pretek MTB – XCO zaradený v UCI ako C1, zároveň to bude jeden z posledných pretekov zaradený do kvalifikácie na OH 2020 v Tokiu. Čaká sa na detailnejšie rozdelenie kategórií podľa dní.

Vďaka dobrej spolupráci s partiou z Partizánskeho pracuje domáca partia z Drozdova na zaradení sa do „prievidzkej série cyklo-pretekov“ medzi Bojnické traily, Baťove traily, trail Lehota pod Vtáčnikom. Toto je akýmsi blízkym snom zanietencov z bikeparku.

Určité črty už dostáva aj plán na zorganizovanie Drozdoveckých regionálnych pretekov na čas po dvoch dráhach (zjazdový pretek).


Stredisko rado privíta aj menších jazdcov, ale je potrebné dbať na výstroj (prilba a chrániče, príp. korytnačka). Podľa záujmu je možné dohodnúť si lekcie s cyklotrénerom. Viac informácií získate na FB Bike Parku Drozdovo, prípadne na www.facebook.com/mtbcykloskola.

Budúca sezóna je v príprave, preto sledujte sociálne siete Drozdova alebo web www.regiongron.sk.

[su_youtube_advanced url="https://www.youtube.com/watch?v=8kAHUiU7aUY&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2s8O5ieihEaYJTy-78LZpcHWk1W-7nJFLQmjb_ATLWxgmNf8n2un6nb2w"]


Stredisko pripravuje na zimnú sezónu spustenie tretieho vleku namiesto detského vleku, čím sa zvýši kapacita strediska. V zime tu fungujú dve lyžiarske školy (jedna v rámci požičovne a druhá v prevádzke samotným SKI centrom).

Na okraji svahu bývajú inštalované aj prekážky pre snowboardistov. V čase dobrých snehových podmienok stredisko upravuje bežkárske dráhy na lúke na Kršloch, prípadne aj smerom k Veľkej Lehote (na tomto úseku býva riziko poškodenia vandalmi).


Penzión Drozdovo poskytuje občerstvenie mimo zimnej sezóny počas víkendov v bufete v penzióne. Počas zimnej sezóny je v prevádzke dolný bufet a aj reštaurácia v penzióne. K dispozícii je počas roka detské ihrisko a horolezecké stena. Do budúcna by sa stredisko rado rozrástlo aj o pumptrack a skillpark (zručnosť jazdy pre deti na bicykloch).

Penzión je veľmi obľúbeným miestom pre svadby, či už tie v interiéri, alebo aj vo vonkajšej „kolibe“ – terase. Poskytne vám vlastnú, originálnu výzdobu od PEONY DIZAJN.

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram