Cyklopotulky Región GRON 2017 - pozrite si VIDEO !

Oblastná organizácia cestovného ruchu Región GRON sa aj tento rok rozhodla využiť možnosť natáčania dielu televízneho formátu Cyklopotulky, úspešne vysielaného na RTVS 2 aj na ČT ŠPORT.  


V roku 2016 naša trasa viedla z Repišťa cez Žarnovicu, s krátkou zastávkou pri pamätníku v Horných Hámroch a pri železničke v Hrabičove, odkiaľ sme pokračovali do Novej Bane a nakoniec do Hronského Beňadika. Diel z roku 2016 si stále môžete pozrieť na webe na Youtube kanáli Regiónu GRON:  www.youtube.com/...2016...


Keďže región stredného Pohronia stále ponúka množstvo príležitostí na výlety, so štábom Cyklopotuliek sme sa divákom v roku 2017 rozhodli predstaviť opäť niečo iné:

youtube.com/watch?...2017...

 

Prehrajte si video na linku: youtube.com/watch?v....


Vo štvrtok ráno, 14. septembra 2017, sme sa zvítali s trojčlenným štábom Cyklopotuliek , naložili sme bicykle a vydali sme sa smerom na Drozdovo, kde sme odštartovali cyklotúlanie po Regióne GRON. S moderátorskou dvojicou Jánom Žgravčákom a jeho českou kolegyňou Klárou Kovaříkovou sme sa tentokrát vydali trasou, ktorá nás previedla viacerými cyklotrasami regiónu a okrem krásnych výhľadov nám ponúkla aj niekoľko zaujímavých zastávok. Všetky naše zážitky režíroval a na kameru zachytil Petr Válek.

Naše putovanie

Prvou zastávkou bolo Ski a Bikecentrum Drozdovo, kde sme mali možnosť otestovať si jednu z troch nových zjazdoviek v novo vznikajúcom bike parku. V ňom nás sprevádzali Miroslav Brodziansky a fourcrossový pretekár Lukáš Paštrnák.

Po otestovaní dráhy sme sa zastavili v  Penzióne Drozdovo na malé občerstvenie. Naše ďalšie cesty viedli k prameňu Žitavy vo Veľkej Lehote a červenou trasou Bajkom okolo Novej Bane sme pokračovali na vyhliadkový vrch Vojšín. Odtiaľ sme sa dolinou Vozárka pustili až do Kľakovskej doliny, kde sme sa v obci Píla zorientovali pri infotabuli. Ďalej sme pokračovali do Horného Župkova, kde sme sa na chvíľu zastavili v ľudovej drevenici. Nasledujúcou zastávkou bol zemný most Pokúty, kde sme sa stretli s jazdcami z neďalekého Ranča Blanc. Tu nás popoludní čakali výborné vyprážané pstruhy. Čierna cyklotrasa vedúca osadami Hrabičova nás cez Hríbovcov popri kaplnke doviedla do doliny Nebojsa. V Bzenici sme navštívili pamätnú izbu Andreja Kmeťa.

Partnerom dielu bol Hotel Termal*** Vyhnektorý si zakúpil priestor v dieli a na jednu noc sa stal základňou štábu Cyklopotuliek.


Cyklopotulky po Regióne GRON boli odvysielané

na RTVS 2 v sobotu 04. novembra 2017  o 9:10 hod. a 4x v repríze.

Náš diel Cyklopotuliek bol vysielaný štyrikrát aj v českej televízii ČT SPORT. 

Rovnako ako na našom YOUTUBE kanáli Región GRON , nájdete tento diel aj v archíve RTVS.

Touto cestou by sme sa radi poďakovali všetkým, ktorí sa osobne podieľali na natáčaní dielu - Miroslavovi Brodzianskemu s dcérou Sárou, Lukášovi Paštrnákovi, OcÚ Župkov, Ľubomírovi Urbanovi a dievčatám zo Ski a Ranč Blanc Ostrý Grúň, OcÚ Bzenica a Lesom SR OZ Žarnovica za sprístupnenie Pokútskej doliny.

Tento diel Cyklopotuliek bol realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

 

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram