Ďalší ročník úspešného ZETOR 25 CUP-u je za nami

Už štvrtý ročník populárnych pretekov Zetor 25 Cup v Malej Lehote, ktorý si za posledné tri roky získal veľkú základňu fanúšikov, sa konal v sobotu 14. júla tradične na Pavlovej lúke.

Aký bol ročník 2018? POZERAJ


Nápad zorganizovať tieto unikátne preteky klasických traktorov Zetor 25 vznikol v roku 2015 u starostu obce Malá Lehota. Keďže domáci obyvatelia sa tu poľnohospodárstvom zaoberajú už od dávna a Zetor 25-ky sú ich dennými pomocníkmi, dostali priestor predviesť sa aj mimo poľa, a to rovno v piatich disciplínach.


Hoci sobotu ovládlo horúce počasie a občas prekvapili aj nejaké mračná, súťaž sa opäť tešila vysokej účasti návštevníkov ako aj pretekárov. Tento rok na štartovnú čiaru nastúpilo 32 strojov, z toho 2 súťažiaci z technických príčin preteky ukončili predčasne.

Samotným pretekom predchádzalo žrebovanie poradových čísel. Na počesť zosnulého pána Tobiáša Šmondrka však bolo vyradené jeho vlaňajšie štartovné číslo 11. V úvode podujatia mu bola venovaná minúta ticha. Preteky už tradične odštartovala spanilá jazda traktorov a počas dňa si súťažiaci postupne zmerali svoje zručnosti v 5 disciplínach, a to: originalita, šprint z horného neutrálu, šprint zo spodného neutrálu, silový pretek a pretek zručnosti.

Celkovými víťazmi sú:

  1. Vladimír Štefanka, Hrabičov
  2. Ing. Stanislav Pacalaj, Nová Baňa
  3. Jozef Maruška, Hrabičov

Víťazi disciplín:

Originalita: Pavol Pocsik, Vrádište

Šprint z horného neutrálu: Ing. Stanislav Pacalaj, Nová Baňa

Šprint zo spodného neutrálu: Michal Adamec, Malá Lehota

Silový pretek: Braňo Hradel, Pobedim

Pretek zručnosti: Jozef Maruška, Hrabičov

Súťaže sa zúčastnili traktory z celého Slovenska, a to z Malej a Veľkej Lehoty, z Novej Bane, Rudna nad Hronom, zo Žarnovice, z Hrabičova, zo Záhorčia (obec Bzenica), Ostrého Grúňa, Hliníka nad Hronom, Dolnej Ždane, Hornej Vsi (okres Prievidza), Banskej Bystrici, Veľkých Ludiniec,  Vrádišťa, Trenčianskych Stankoviec, Jedľových Kostolian či Hornej Súče.

Počas dňa nás sprevádzal kultúrny program skupín: VIDIEK, Vrchári, Javorník, Amadeo, Kollarband a vystúpenie kaskadéra a cvičiteľa koní Martina Uhrovčíka.

Predstavenie dopĺňala výstava veteránov, ale aj prehliadka plochodrážnikov zo Speedway Club Žarnovica, vyhliadkové lety na DVOJPLOŠNÍKU, infostánok Regiónu GRON, ale aj predajné stánky náhradných dielov (replík) Zetor25.sk, suvenírov s tematikou podujatia, remeselníkov a bohatá ponuka občerstvenia.

Pre deti bolo pripravené nielen maľovanie na tvár, ale aj bungee jumping, kolotoč, aquazorbing, nafukovacia šmýkačka či paintball.

Na záver sa 25 silných mužov a 50 žien z publika podujalo zmerať si sily s 25- kou. Muži boli tentokrát, zdá sa, pri silách, keďže sa im trikrát podarilo pretrhnúť lano, zatiaľ čo ženy 25-ku svojou silou nepokorili.

Starostovi Dušanovi Pacalajovi, obci Malá Lehota, všetkým sponzorom, partnerom a dobrovoľníkom ďakujeme a súťažiacim prajeme veľa zdaru s ich strojmi do ďalších ročníkov týchto jedinečných pretekov.

Foto: OOCR Región GRON, Speedway Club Žarnovica

 

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram