Dni mesta Žarnovica - ako sme ich strávili?

Jeden z prvých septembrových víkendov už tradične patrí Dňom mesta Žarnovica. Tento rok sme sa všetci stretli 8. a 9. septembra a užili si pekné, slnečné dni v centre mesta pri hudbe, hrách, humore, ale aj pri dobrom občerstvení a s jarmočnou náladou.

V piatok sme sa podujatia zúčastnili aj so stánkom Regiónu GRON, kde nás prizvalo OKMaŠ MsÚ. Našou snahou bolo doplniť tvorivé dielničky organizované práve OKMaŠ a tiež učiteľkami výtvarného odboru zo ZUŠ Žarnovica. V našom stánku sa deri mohli zapojiť do maľovania na plátno, ale aj do vedomostného kvízu o našom blízkom okolí. Za odmenu ich čakal malý obrázok namaľovaný na tvár. V dopoludňajších hodinách nás navštívilo viacero skupiniek alebo aj tried zo základných škôl či z materskej školy v meste. Popoludní sa na Dni mesta prišli pozrieť aj rodičia či starí rodičia s menšími detičkami.

Touto cestou ďakujeme mestu, že nás prizvalo na svoje oslavy a sme radi, že sme sa mohli aj s obyvateľmi Žarnovice stretnúť v priateľskej atmosfére či podeliť sa s nimi o tipy na výlety či zaujímavosti z regiónu. Pozdravujeme našich najbližších susedov zo stánkov: MadeBySlavka a stánok SOŠ Žarnovica. Počas našej účasti sme si samozrejme spolu s návštevníkmi užili piatkový program, o ktorý sa dopoludnia starali Sokoliari kráľa Svätopluka z Banskej Bystrice, študenti SOŠ Žarnovica, OZ Laura zo Žarnovice a skupina Virvar. Popoludní nás zaujalo slávnostné otvorenie Dní mesta s vystúpením žiakov ZUŠ a následne doplnené divadelnou hrou v podaní Cassanova - spoločnosti veselých šermiarov z Banskej Bystrice.

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram