Hugo a Grétka v Kľakovskej doline - detskí turistickí sprievodcovia

Sme súrodenci-dvojičky-Hugo a Grétka. Naše Slovensko je nádherná krajina plná čarovných miest, krásnej prírody a bohatej histórie. Keďže veľmi radi cestujeme, rozhodli sme sa, že Vám toto naše bohatstvo predstavíme. Spoločne budeme objavovať krásy Slovenska a veríme, že ich postupne s našou knihou plnou nálepiek aj navštívite, spoznáte a niečo nové sa naučíte.

Vaše túlavé topánočky Hugo a Grétka


Túlavé topánočky Hugo a Grétka cestujú po Slovensku a rozprávkovou formou mapujú kultúrne, prírodné, historické pamiatky a turistické možnosti. Po prečítaní čitateľ získa ucelený obraz o tom, čo práve spracovaná oblasť Slovenska ponúka.


Kniha obsahuje nálepkovú prílohu a ako detičky, oteckovia a mamičky čítajú, postupne do textu doliepajú predtlačené obrázky. Po nalepení všetkých obrázkov a fotografií budú v rukách držať plnohodnotného farebného cestovateľského sprievodcu. Pri jej čítaní sa detičky spolu s rodičmi zabavia a vždy sa niečo nové naučia.


Hugo a Grétka ako prvú precestovali Kľakovskú dolinu. Medzi svojich nových detských kamarátov sa ale nemohli vybrať len tak.  A tak ich 10. mája pri vystúpení Víly Elly v ZŠ v Župkove čakal veľký deň. Oficiálne boli uvedení do života. Aby sa im darilo a našli si čo najviac priateľov, krstného rodiča nemali jedného, ale hneď piatich. Stali sa nimi samotní starostovia obcí Kľakovskej doliny. Krstilo sa hlinou z jednotlivých obcí, ktorú každý starosta priniesol zo svojej obci. Aj práve vďaka krstným rodičom Huga a Grétky, ktorí od začiatku nápad podporili a verili mu rovnako, mohla kniha uzrieť svet.

Knihu bude možné zakúpiť na obecných úradoch: Kľak, Ostrý Grúň, Hrabičov, Župkov, Horné Hámre, na Kolibe Riečky, na Ranči Blanc, na Farme svätého Františka,  prostredníctvom web stránky www.hugoagretka.sk, prostredníctvom OOCR Región GRON napríklad na podujatiach v infostánku či v kancelárii, alebo priamo u tvorkyne samotných topánočiek, PhDr. Kataríny Segetovej.

Veríme, že Hugo s Grétkou si nájdu veľa nových kamarátov. Už teraz sa tešia na nové dobrodružstvo, ktoré zažijú v Žarnovici...

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram