Jarná turistika do Smelákov nad Hrabičovom

V slnečné sobotné ráno, 28. apríla 2018, sa zo štyroch stanovísk Kľakovskej doliny (Žarnovica, Žarnovická Huta, Horné Hámre, Hrabičov) vydali neveľmi početné skupinky turistov na Jarnú turistiku so spoločným cieľom u Smelákov nad Hrabičovom. Zámerom tejto akcie bolo spojiť príjemné s užitočným, a teda stráviť čas v prírode a pomôcť okoliu vyzbieraním odpadkov no a zároveň sa stretnúť v priateľskej nálade. Príjemným benefitom turistiky boli krásne výhľady na okolie. Všetky skupinky sa po absolvovaní nenáročných trás stretli v dohodnutom cieli. Tu bolo pre všetkých pripravené chutné občerstvenie, o ktoré sa postarala Pekáreň Žarnovica a COOP Jednota Žarnovica.

Nový smerovník na križovatke u Smelákov

Obec Hrabičov v spolupráci s Poľovníckou spoločnosťou Kľakovská dolina sa počas tejto akcie zároveň postarala o osadenie dvoch smerovníkov. Menší smerovník sa nachádza na chodníku do osady Smelákovci, nasmeruje Vás nielen do osady, ale aj do centra obce a do Ostrého Grúňa či na Ranč Blanc a Kollárovú. Smerovník na križovatke u Smelákov turistov navedie aj do osád Horní Zajacovci, Majsniarovo a Čierťaže, ale aj na smer do Horných Hámrov a cez dolinu Nebojsa do obce Bzenica. Za zhotovenie drevených smerových tabuliek patrí vďaka SOŠ Žarnovica.

Zlatý pstruh 2018

Pri kaplnke u Smelákov sa naše cesty spojili a tým vytrvalým aj spoločne pokračovali na Ranč Blanc Ostrý Grúň na rybárske preteky Zlatý Pstruh. A keďže počasie v sobotu bolo príjemné, všetci si užili atmosféru pretekov dosýta. Návštevníkov okrem pretekov čakal aj sprievodný program, počas ktorého si mohli vychutnať špecialitu ranča - pečené ryby, ale aj chutný guláš alebo sa povoziť na koni. Program rybárskych pretekov nakoniec spestril komornú atmosféru Jarnej turistiky do Smelákov a zároveň bol aj bodkou za touto akciou.

Autori fotografií: M. Kopernická, J. Adámik, Ž. Hanusová

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram