Kam na strednú školu v Regióne GRON? - 2. časť

Ak SOŠ Žarnovica pre teba nie je to „pravé orechové“ a rozhodnutie o tom, čo budeš chcieť v živote robiť si ešte necháš prejsť hlavou, čítaj nasledujúce riadky. V Regióne GRON totiž máme aj kvalitné gymnázium – na prvý pohľad klasiku pre prípravu na výšku. Je to však na GFŠ naozaj také „klasické“? Posúď sám.

Gymnázium Františka Švantnera v Novej Bani je ideálnou voľbou pre každého, kto zatiaľ nevie čomu sa bude chcieť v budúcnosti venovať. Situované v centre mesta no zároveň v objatí hôr (Pohronský Inovec, Vtáčnik) ponúka dôslednú a kvalitnú prípravu študentom, ktorí plánujú vysokoškolské vzdelanie.

Počas štyroch rokov štúdia získaš všeobecný prehľad o fungovaní sveta, potrebný na úspešné zaradenie do profesionálneho života každého z nás. Zároveň sa však môžeš viac zamerať na jazyky, ktoré sú nielen v cestovnom ruchu veľmi žiadané, alebo na prírodovedné predmety a na výletoch len kúsok „za humnami“ mesta objavovať unikáty a zaujímavosti biosféry v okolí Novej Bane. Tým najlepším pravidelne prideľujú aj motivačné štipendiá, takže si sedením v lavici ešte vieš aj prilepšiť k vreckovému.

Gymnázium v Novej Bani však svojich študentov nedrží iba v laviciach a už vôbec nie výlučne na Slovensku. Štúdium na škole spestruje možnosť absolvovať jazykový pobyt v zahraničí – realizujú výmenné mobility cez systém Erasmus, spolupracujú aj s Goetheho inštitútom.

Absolvovať v rámci štúdia môžeš aj stáž v reálnej firme či skúsiť realizovať rôzne projekty prospešné pre lokálnu komunitu. Upravené prostredie školského dvora zas poskytne útočisko počas prestávok a dbá sa tu aj na možnosti športového vyžitia. Škola každoročne organizuje Štafetový polmaratón, v ktorom si merajú sily žiaci stredných škôl okresu Žarnovica. Študentom je k dispozícii multifunkčné ihrisko a priamo v areáli školy aj lezecká stena. Nuda veru na tejto škole určite nehrozí.

Gymnázium je tiež otvorené vzťahom s verejnosťou, radi prepájajú oblasť školstva s kultúrou či športom, čo je zjavné aj z predošlých riadkov. Vo svojich budovách dokonca poskytujú na prenájom rôzne priestory, vhodné na organizovanie kultúrnych, spoločenských či vzdelávacích aktivít.

Ak chceš vedieť viac, neváhaj ich kontaktovať – 0905 942 616, gfs@gfsnbana.edu.sk alebo im napíš na facebooku či instagrame!

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram