Kam na strednú školu v Regióne GRON? - 1. časť

Začiatok roka sa v Regióne GRON vždy nesie v znamení príprav na ďalšiu turistickú sezónu. Prvé mesiace však, v prípade mladých ľudí, zvyčajne patria aj rozhodovaniu sa, čo ďalej so svojím životom.

Na prvý pohľad to znie filozoficky, no ide o celkom pragmatickú vec – kam na strednú školu?

V Regióne GRON máme na výber hneď z troch škôl rozličného zamerania. Okrem kvalitného štúdia si študentský život môžeš spestriť výletmi a objavovaním stredného Pohronia. Región uprostred hneď niekoľkých pohorí je na to ako stvorený. Kam si teda môžeš podať prihlášku?

Prvou z našich troch možností je Stredná odborná škola v Žarnovici.

Je to moderná škola s viac ako 70 ročnou tradíciou. Vzdelávanie ponúka v oblastiach programovania, CNC technológií, počítačovej grafiky, 3D modelovania a ekonomiky. Priemyselný nádych okolia Žarnovice škola využíva možnosťou realizácie duálneho vzdelávania v miestnych firmách. Moderné technické vybavenie, odborné špecializované učebne, ale aj profi posilňovňa, v lete plavecký bazén či ihrisko. To všetko nájdete priamo v areáli školy.

Čo môžeš študovať?

Mechanik číslicovo riadených strojov –znie to záhadne, ide však o moderný odbor s vysokou uplatniteľnosťou absolventov na trhu práce. Práve v tomto odbore sa študenti vzdelávajú duálne – dostanú sa tak do kontaktu s reálnym pracovným nasadením. Odbor vznikol práve vďaka spolupráci miestnych zamestnávateľov so školou a je zameraný na CNC obrábanie rôznych druhov materiálov, automatizáciu a robotiku.

Grafik digitálnych médií – kvalitných grafikov nikdy nie je dosť. V cestovnom ruchu a jeho propagácii ich potrebujeme ako soľ. Jedným z nich sa môžeš stať aj ty, ak prídeš študovať do Žarnovice. Vďaka špičkovému technickému vybaveniu, ateliérom, dielňam a počítačovým učebniam sa raz budeš môcť uplatniť v grafických a reklamných agentúrach ako kreatívny pracovník v hernom priemysle či ako návrhár webových stránok alebo tvorca videí. Kto vie, možno raz budeš pracovať aj pre Región GRON, všetky tieto oblasti využívame aj vo sfére turizmu.

Pracovník marketingu – marketing, to sú každodenne nové výzvy. V cestovnom ruchu v časoch pandémie obzvlášť. Ani zďaleka to nie je len reklama a predaj. Copywriting, propagácia, guerilla, SEO, PR, social media, event marketing, všetky tieto pojmy ti budú jasnejšie, ak si vyberieš tento odbor. Marketéri sú tí, od ktorých závisí úspešnosť akejkoľvek firmy a jej renomé navonok. Na SOŠ Žarnovica si svoje vedomosti vyskúšaš na cvičnej firme a po maturite, hor sa do marketingovej džungle.

P.S.: Marketéri pri svojej práci bežne stretávajú slávnych ľudí a spolupracujú s nimi – youtuberi, blogeri či influenceri sú ich obchodní partneri.

Viac o možnostiach štúdia na SOŠ Žarnovica a aj viac info o tom, čo na škole zažiješ a prečo je pre teba tá pravá sa dozvieš na ich stránke.

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram