Komentované prehliadky na nových lokalitách Pohronskej hradnej cesty

Pohronská hradná cesta toto leto úspešne odštartovala s  vynoveným konceptom komentovaných prehliadok zo série ZAŽI HRADY INAK! na hradných zrúcaninách Revište a Šášov. Prehliadky, doprevádzané pútavým slovom hradných pánov Ratibora Mazúra na Revišti a Rastislava Uhroviča na Šášove, sú obohatené i o historické dobové scénky v podaní hercov zo združenia Vir Fortis. 

Vďaka záujmu zo strany návštevníkov sme sa rozhodli našu ponuku komentovaných prehliadok rozšíriť o nové miesta na Pohronskej hradnej ceste. Na týchto miestach síce neuvidíte dobové scénky, ale napriek tomu sa môžete tešiť na mimoriadny zážitok práve na miestach, ktoré nie sú verejnosti bežne prístupné.


Skryté tajomstvá kláštora v Hronskom Beňadiku

Monumentálny opevnený kláštor, nazývaný aj "Perla Pohronia."Jeho historickými priestormi vás prevedie skúsený sprievodca. Dozviete sa mnoho zaujímavostí, povestí a legiend z jeho takmer 1000 ročnej histórie. Prehliadka oproti bežne ponúkaným kláštorným prehliadkam bude dlhšia a obohatená i o miesta bežne nedostupné.

Rezervácia zážitku TU.


Po stopách biskupov v kaštieli Žiar nad Hronom

Svoje brány pre verejnosť prvýkrát otvára i Žiarsky kaštieľ. Kastelán vás najskôr zavedie do krypty pri kostole, kde sú pochovaní významní biskupi na čele s národovcom Štefanom Moysesom. Následne sa prehliadka presunie do samotného kaštieľa a do jeho novozrekonštruovaných priestorov, kde sa dozviete mnoho zaujímavostí z bohatej histórie mesta Sv. Kríž nad Hronom, dnes známeho Žiaru nad Hronom, ktoré je mylne vnímané len ako priemyselné mesto.

Rezervácia zážitku TU.


Nočný Šášov

Piatok 7. augusta je na hrade Šášov pripravená špeciálna prehliadka pod názvom Nočný Šášov. Ponor sa do histórie a objav príbehy skryté za hradnými múrmi. Obdivuj nočnú hviezdnu oblohu priamo na hrade a spolu s hvezdármi odhaľ jej tajomstvá. Cez hľadáčik profesionálneho ďalekohľadu sa ti snáď obloha odmení aj pohľadom na krátery Mesiaca, či možno prstence Saturna alebo planétu Jupiter.

Rezervácia zážitku TU.


Kvôli obmedzenej kapacite odporúčame prehliadky  dopredu rezervovať na stránke www.zahoramizadolami.sk v sekcii Rezervuj si zážitok, kde si môžete vybrať i z ponuky ďalších zážitkov.

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram