Malá a Veľká Lehota - naše dediny roka

Obce Malá Lehota a Veľká Lehota sa zapojili v roku 2017 do dvoch súťaží, kde zabojujú o tituly najkrajších, najúspešnejších či najsympatickejších obcí.Obec Veľká Lehota je kandidátom v súťaži Dedina roka 2017.

Súťaž Dedina roka vstúpila do svojho 9. ročníka s 20 prihlásenými obcami, ktoré si zmerajú sily v prezentácii výsledkov dosiahnutých pri ich obnove a rozvoji. Do súťaže sa prihlásili obce zo 7 krajov Slovenska: Bátovce, Blatnica, Brežany, Čirč, Horný Tisovník, Hul, Hronsek, Miklušovce, Nižná Voľa, Nižný Hrušov, Oravská Polhora, Pohorelá, Poráč, Santovka, Snežnica, Spišské Tomášovce, Veľká Lehota, Vinné, Zemné a Župčany.

Súťažiace obce predstavia úspešné postupy pri obnove vidieka, zlepšovaní kvality životného prostredia a rozvoji našich dedín na národnej aj medzinárodnej úrovni. Súperiť budú o prestížny titul Dedina roka 2017, ocenenia v 7 zaujímavých kategóriách a právo reprezentovať Slovenskú republiku v súťaži o Európsku cenu obnovy dediny. Hodnotiaca komisia navštívi obec v stredu 7.6.2017 dopoludnia. Obec si pripravuje pestrú prezentáciu na všetky témy.

Súčasťou súťaže je internetové hlasovanie verejnosti na webovej stránke www.e-obce.sk, ktoré prebieha od 15. mája do 31. júla 2017. Tu môžete podporiť Veľkú Lehotu vo verejnom hlasovaní.

VYHLASOVATELIA: Ministerstvo životného prostredia SR, Slovenská agentúra životného prostredia, Spolok pre obnovu dediny, Združenie miest a obcí Slovenska. Záštitu nad súťažou prevzal minister životného prostredia SR, pán László Sólymos. Generálnym partnerom súťaže je COOP Jednota Slovensko, spotrebné družstvo. Podrobnejšie informácie o Dedine roka 2017 sú zverejnené na webovej stránke www.obnovadediny.sk. Výsledky súťaže budú vyhlásené v auguste 2017.

Obyvateľom Veľkej Lehota tlmočíme prosbu pani starostky: "Veľká Lehota sa okrem súťaže pripravuje aj na Detský folklórny festival Pod Inovcom a preto majú jej zamestnanci teraz veľa práce aj s prípravou festivalu na amfiteátri. Preto žiadame všetkých občanov, aby si aj sami upravili a skrášlili okolie svojich rodinných domov. Zároveň uvítame dobré nápady a Vašu spoluprácu. Ďakujeme Vám za spoluprácu pri prípravách na prezentáciu našej obce."Druhou súťažou je NAJ dedinka Slovenska 2017, ktorá obohatí leto a prinesie mnoho výziev a skvelú zábavu.

Malá Lehota postúpila do užšieho výberu medzi 8 obcí, ktoré navštívi v dňoch 4.-6. augusta 2017 televízny štáb RTVS aj s moderátormi Katkou Brychtovou a Martinom Nikodýmom. V Malej Lehote prebehne súťaž, v ktorej sa prejaví oddanosť, pracovitosť a zmysel pre humor jej obyvateľov.

Šou NAJ dedinka Slovenska odhalí všetko pekné a dobré, čo slovenský vidiek ponúka a divákom dokáže, že každá dedinka môže byť tým najlepším miestom pre život. Aj tá naša - Malá Lehota.

Divácke hlasovanie o Naj dedinku Slovenska 2017 bude prebiehať od 1.7.2017 do 31.8.2017 na webovej stránke RTVS www.rtvs.sk. Z jednej IP adresy je možné hlasovať len raz a tento hlas sa dá počas doby diváckeho hlasovania zmeniť podľa preferencie hlasujúceho diváka.

Starosta obce bude svojich občanov priebežne informovať, zatiaľ tu máme od neho odkaz: "Žiadam všetkých, čo máte radi Malú Lehotu, aby ste sa súťaže zapojili v čo najväčšom počte. Pevne verím, že súťaž vyhráme, ale potrebujem Vašu pomoc. Ukážme našu hrdosť a krásu našej obce."

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram