Novobanský jarmok - XXVI. ročník

Ako je už tradíciou, posledný septembrový víkend v Novej Bani patril Novobanskému jarmoku.

29. septembra bol otvorený už XXVI. ročník tohto podujatia a potrval do neskorých večerných hodín. Pre návštevníkov si Mesto Nová Baňa počas oboch jarmočných dní pripravilo bohatý a zaujímavý kultúrny program. Nebol by to pravý jarmok, nebyť stánkov tradičných remesiel, v ktorých ste mohli vidieť ale aj kúpiť ručne vyrezávané drevené výrobky, keramiku, medovníčky, výšivky a mnoho iného. Medzi inými sme sa na Vás so svojím stánkom tešili aj my z OOCR Región GRON. Okrem stánkov na návštevníkov čakalo v radničnom parku niekoľko sprievodných akcií, pri ktorých sa zabavili nielen deti, ale aj dospelí.

Pre deti tu boli v piatok, aj v sobotu pripravené maľovanie na tvár, chodúle, nafukovacia šmykľavka, kolotoč. Dospelí sa zabavili, ak si vyskúšali starobylé historické hry. V sobotu okrem týchto atrakcií návštevníkov rozveselili najvyšší remeselníci a pouliční žongléri. Vo večerných hodinách si ešte návštevníci vychutnali známu slovenskú kapelu Polemic, ale aj na domácich Kašuba band. Rovnako bohatý bol aj sobotňajší program!

 

 

 

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram