Otváračka Bikecentra Drozdovo

V októbrovú, trochu upršanú sobotu 21.10.2017 sa otváralo Bikecentrum Drozdovo.

Slávnostne ... v bikerskom štýle, čiže s dvoma požičovňami tohtoročných testovacích bicyklov: Kellys a Scott, s otvoreným bufetom a vlekom zdarma. Jazdilo sa na troch dráhach s dĺžkou každej približne 800 m. V budúcnosti budú vyznačené žltou, červenou a modrou farbou. Ako uviedol autor a „stavby vedúci“ Miroslav Brodziansky, neskôr by radi vylepšili už existujúce dráhy a doplnili ďalšie štyri, či pumptrack dráhu. Práca je však náročná, napríklad deň pred otváračkou strávil asi 6 hodín čistením dráh od lístia.

Kto prišiel?

Otvorenia sa zúčastnilo okolo 100 bikerov. Najmladší, ktorý sa odviezol na vleku, mal 7 rokov. Viacero detí sa odviezlo na vleku prvýkrát. Zajazdili si aj majsterska SR v downhille Ester Barteková, víťaz Slovenského pohára DH v kategórii hardtail Andrej Páleník a vicemajster SP Lukáš Paštrnák (tiež 3. miesto z Majstrovstiev Slovenska v bikrose). Dráhy si vyskúšali jazdci, ktorí radi jazdili v neďalekom Hubačove, ale aj takí, ktorí jazdia vo vzdialenejších areáloch, na Košútke či Donovaloch. Domáci bikeri ocenili snahu organizátorov a blízkosť nového bikeparku.

Centrum Drozdovo

Bikeri majú samozrejme podporu areálu SKI centra Drozdovo, kde bikepark vznikol. Svahy Pohronského Inovca už tradične vítajú pretekárov Slovenského pohára v horskej cyklistike (disciplína cross-country) či Detskú tour Petra Sagana. V júli roku 2018 sa môžeme tešiť na kolo Európskeho pohára v horskej cyklistike.

Cyklopotulky

V sobotu 4.11. na RTVS Dvojka o 9:00 hod budeme súčasťou Cyklopotuliek. Naša cesta viedla aj cez Drozdovo:  regiongron.sk/cyklopotulky-2017

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram