Plochá dráha 2018: blíži sa GRAND PRIX

Kvalifikácia do Grand Prix sľubuje vskutku nabitú štartovnú listinu zvučných mien svetovej plochej dráhy, ktorým pôjde o veľa. Iba 3 miestenky do pretekov Challenge sľubujú neľútostné boje od prvej do poslednej jazdy.

Podobne ako v minulom roku, aj tentoraz je záujem o predpredajové vstupenky vysoký a preto SC Žarnovica prichádza s novinkou!

S predpredajom cez Ticketportal chce klub pokryť najmä záujem fanúšikov zo širšieho okolia Žarnovice a tých, ktorých najbližšie týždne nezavedie cesta do nášho mestečka. Pre ostatných bude predpredaj lístkov prebiehať od dnes v Žarnovici v predajni DeltaCom oproti farskému kostolu.

Tak ako tomu bolo vlani, začína sa limitovanou sériou lístkov na hlavnú tribúnu v cene 8 eur. Po nej bude nasledovať séria po 9 eur. V deň pretekov to bude konečná suma 10 eur. Takisto lístky na novú tribúnu a ovál budú o jedno euro lacnejšie v predpredaji, než v deň pretekov (6 eur, v deň pretekov 7 eur). Dôchodcovské vstupenky a vstupenky pre študentov do 18 rokov na novú tribúnu a ovál budú v cene 5 eur. Deti do 10 rokov majú vstup na novú tribúnu a ovál bezplatne a rovnako aj bývalí plochodrážni pretekári. Na hlavnú tribúnu však bezplatný vstup neplatí. Kúpou vstupeniek sa môžu fanúšikovia vyhnúť čakaniu v radoch pri pokladniach pred začiatkom pretekov. Práve pre predpredajové vstupenky bude slúžiť zvlášť stánok, kde im budú zamenené za pásky.

Predpredaj Ticketportal: www.ticketportal.sk/Event/Plocha_draha_Grand_prix_kvalifikacia


Sezóna 2018:

Speedway Club Žarnovica naplánoval pre sezónu 2018 opäť až 8 medzinárodných podujatí. Podobne ako v predchádzajúcej sezóne aj tentoraz boli úvodné preteky Medzinárodné majstrovstvá Slovenska spojené s Memoriálom Ladislava Eliáša, ktoré prebehli v nedeľu 8. apríla.

Druhým podujatím bude zároveň vrchol slovenskej plochodrážnej sezóny 2018 - Kvalifikácia do Grand Prix. Preteky sa už v minulej sezóne tešili veľkému záujmu divákov a jazdci svetovej kvality podali neskutočné výkony. Tentoraz pôjde tiež o kvalifikačné kolo ako vlani, no postupuje sa priamo do pretekov Challenge, pričom úspešní môžu byť iba traja najlepší. Preteky sú naplánované na sobotu 19. mája.

Ako už bolo avizované, SC Žarnovica ostáva aj pre rok 2018 v československej Extralige. A prvé domáce stretnutie čaká náš tím v nedeľu 10. júna.

Ani júl neostane v Žarnovici bez plochej dráhy. Obidve plánované podujatia sa uskutočnia v jeden víkend. V sobotu 7. júla to bude Európsky pohár dvojíc do 19 rokov, druhé najvýznamnejšie podujatie na žarnovickej plochej dráhe v sezóne 2018 a v nedeľu toho istého víkendu to budú Majstrovstvá Českej republiky juniorských družstiev, kde má ambíciu náš tím obsadiť miesta na pódiu pre víťazov.

V auguste, konkrétne v nedeľu 5-teho, je v kalendári odveta Extraligy a v závere mesiaca sa tradične koná Zlatá prilba SNP

Na ďalšie podujatie pod taktovkou SC Žarnovica si fanúšikovia počkajú do septembra. V nedeľu 16. septembra privítame na našej dráhe tímy z Maďarska, Ukrajiny a Českej republiky, s ktorými si zmeráme sily v Pohári priateľstva.

Posledným plánovaným podujatím sezóny 2018 je česká 1.liga. Tá nás čaká v sobotu 6. októbra.

 

Fanúšikovia sa tak môžu tešiť na skutočne bohatú sezónu, ktorá môže uspokojiť aj tých najnáročnejších, veď jazdiť sa bude od apríla do októbra každý mesiac. Veríme, že so stúpajúcim počtom pretekov v Žarnovici si stále viac fanúšikov nájde cestu na plochodrážny ovál a povzbudzovaním bude prispievať k lepším výsledkom našich pretekárov.


KALENDÁR PODUJATÍ:

8.4. Medzinárodné majstrovstvá Slovenska a Memoriál Ladislava Eliáša
19.5. Kvalifikácia do Grand Prix
3.6. Extraliga
7.7. Európsky pohár dvojíc do 19 rokov
8.7. Majstrovstvá ČR juniorských družstiev
5.8. Extraliga
Záver augusta: Zlatá prilba SNP 2018
16.9. Pohár priateľstva
6.10. 1.liga

Foto: archív Speedway Clubu ZC, Martin Mesiarik

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram