Svetová elita plochej dráhy na Pohroní aj v roku 2019

Plochá dráha patrí neodmysliteľne k Žarnovici. V tradícii založenej v roku 1953 pokračuje Speedway Club Žarnovica, ktorý je pravidelným organizátorom medzinárodných pretekov na tomto jedinom slovenskom plochodrážnom ovále. Aj pre sezónu 2019 má pripravených sedem podujatí, medzi ktorými nechýbajú ani tie najvyššieho významu.

V sobotu 8. júna bude celý plochodrážny svet upierať zrak do tohto malého mestečka, kde sa stretne v Kvalifikácii do Grand Prix - majstrovstvách sveta plochodrážna elita z Dánska, Švédska, Veľkej Británie, Poľska, Lotyšska, Ruska, Ukrajiny, Maďarska, Slovinska, Českej republiky a Slovenska, ktorá bude bojovať v jazdách nabitých adrenalínom o štyri postupové miesta do pretekov Challenge. Pôjde o jedno z najvýznamnejších motoristických podujatí na Slovensku.

Ďalším vrcholom sezóny bude finále Európskeho pohára do 19 rokov, ktoré v nedeľu 11. augusta privedie na štart do Žarnovice tie najlepšie mladé talenty z celej Európy.

Z bohatej nádielky ďalších pretekov, v ktorých súperia jazdci na motocykloch bez bŕzd poháňaných raketovým palivom a dosahujúcim zrýchlenie z 0 na 100 km/h do 2 sekúnd, si môžu vybrať aj tí najnáročnejší motoristickí fanúšikovia. Všetky preteky začínajú o 15.00 hod. Viac informácií si možno nájsť na www.plochadraha.sk

POZNÁME NASADENIE KRAJÍN NA ŽARNOVICKÉ TOP PRETEKY SEZÓNY 2019.

Chcete vedieť viac aj Vy?

Sledujte stránku: www.speedwayclub.sk/klub/clanky/...zarnovicke-top-preteky-sezony-2019


Aktualizovaný kalendár 2019:

28.4. - Medzinárodné majstrovstvá Slovenska a 19. ročník Memoriálu Ladislava Eliáša

19.5. - Extraliga

8.6. - Kvalifikácia do Grand Prix

13.7. - 1.liga

14.7. - Extraliga

11.8. - finálové preteky pod patronátom FIM Europe

1.9. - Pohár priateľstva

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram