Prvý ročník podujatia Spoločne za krajší Región GRON

Oblastná organizácia cestovného ruchu Región GRON druhý májový týždeň pripravila pre obyvateľov regiónu akciu zameranú na čistenie prírody a skrášľovanie okolia.

V priebehu súťažného týždňa od pondelka 9. mája do soboty 14. mája sa mohli občania členských miest a obcí zapojiť do čistenia regiónu a podporiť tak samosprávu v súťaži o najčistejšie mesto či obec regiónu. Symbolickou bodkou za týždňom plného usilovného upratovania bolo spoločné popoludnie na Ranči Blanc v Ostrom Grúni. Aj keď predpoveď počasia na sobotu 14. mája nevyzerala najpriaznivejšie, nakoniec sa na nás usmialo slnko a mohli sme si užiť príjemné popoludnie. Pre návštevníkov sme pripravili chutný guláš, s ktorým nám pomohli poľovníci z členskej obce Píla a taktiež nemohli chýbať pečené či údené ryby priamo z rybníka na Ranči Blanc.

Po výdatnom obede si návštevníci mohli prezrieť ukážku výcviku psov v podaní Klubu športovej kynológie Tekovská Breznica. Pätica psovodvov so svojimi štvornohými zverencami predviedli pod vedením p. Juhása zaujímavú prehliadku poslušnosti, vyhľadávania a zadržiavania osôb. Následne prebehlo vyhlásenie súťaže o najčistejšiu obec, v ktorej sme si vyhodnotili snaženie 9 zapojených obcí. Odmenu vo forme spracovania a vydania propagačného materiálu si odniesla obec Veľká Lehota, kde sa do upratovania zapojilo viac ako 25% obyvateľov.

Pre návštevníkov podujatia sme si taktiež pripravili vedomostný kvíz o zaujímavostiach regiónu. Svoje znalosti si na desiatich súťažných otázkach otestovalo 8 súťažných skupín. Najúspešnejšia skupinka získala poukážku do pizzérie Boston v Žarnovici v hodnote 20 €.

Počas vyhodnotenia sa už nazvučoval prvý hudobný hosť - pop-folkový spevák a pesničkár z novobanských Štálov Kiko Balco. Slnečné lúče spolu s pesničkami z Kikovej tvorby vytvorili tú pravú oddychovú atmosféru. Počas celého popoludnia prebiehalo deťmi obľúbené maľovanie na tvár a aktívnejší návštevníci si mohli zajazdiť na koni či loviť ryby na rybníku. Ostatní si na terase vychutnávali oddych, chutné jedlo či osviežujúce občerstvenie. Na záver popoludnia vystúpila country kapela Ranč zo Žarnovice, ktorá svojimi piesňami rozpútala tancovačku trvajúcu až do súmraku.

Veríme, že ste s nami na Ranči Blanc strávili príjemné popoludnie a že sme počas súťažného týždňa aspoň troškou prispeli ku skrášleniu nášho regiónu. Veľká vďaka patrí členom Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región GRON, ktorí nám pomohli s organizáciou a zabezpečením celého podujatia.

Akciu podporili aj sponzori Agroalm, Pizeria Boston Žarnovica, COOP Jednota Žarnovica, Stavebniny Aquakor, Knauf Insulation, ktorým ďakujeme za podporu.
Zabudnúť nemôžeme ani na partnerov Zveropark, Speedway Club Žarnovica, Pohronské osvetové stredisko, Pohronské múzeum v Novej Bani a BroArt.

Všetkým zúčastneným srdečne ďakujeme a tešíme sa na ďalšie spoločné podujatia!

 

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram