Rekord vo vypúšťaní balónov

209 rekordmanov, ktorí spolu odoslali 281 odkazov a prianí na balónoch.

Najmladší účastník mal 4 mesiace a najstarší 91 rokov. Najviac odoslaných odkazov na 1 osobu bolo 10 ks. Takto to vyzeralo v číslach, no naživo s obrazom a so zvukom to bolo ešte zaujímavejšie.

Tu je niekoľko našich dojmov z balónovej akcie na Revištskom Podzámčí. Počasie nám prialo, aj keď to z rána tak nevyzeralo. My sme sa, správne tušiac pekný deň, nenechali zneistiť a dobre sme urobili, pretože už tesne pred poludním sa hmla rozplynula a deň sa rozjasnil v jesenných lúčoch slnka. Pri príchode do areálu voňali pukance, ktoré sa práve čerstvo odpekali, hneď vedľa sa ľudia zbierali pri stánku s balónmi. Malí aj veľkí si vyberali či už z jednoduchých alebo obrázkových balónov rôznych tvarov a potom pokračovali k centrálnemu stánku so všetkým potrebným k napísaniu odkazu na balón a pripevnenie papierika so želaním. Účastníci smerovali ďalej k registračnému stánku, kde sa zaregistrovali. Hneď vedľa mohli načerpať inšpiráciu na výlety a na ďalšie podujatia v infostánku Regiónu GRON - oblastnej organizácie cestovného ruchu.

Potom už nasledovalo už len čakanie na ten okamih. Každý si ho mohol spríjemniť pohárom teplého nealko punču, horúcim vínkom či chutným gulášom, možno aj prechádzkou po Revištskom Podzámčí. Tí odvážnejší mohli využiť možnosť zalietať si vo vírniku - v gyrocoptére a pokochať sa čistými výhľadmi na Žarnovicko. A veru, našli sa aj takí!

2874

Registrácia prebiehala od 13:00 hod a k samotnému vypúšťaniu balónov sme sa dostali o 14:15. Všetci sa zhromaždili v "zóne rekordu" a spoločne sme čakali na ten moment. Samozrejme, mnohí využili túto fotogenickú situáciu na spravenie si vlastnej selfie, ktorá sa už len tak znova nenaskytne. Vírnik sa zatiaľ chystal na vzlet, odroloval si to na štartovaciu dráhu a začal stúpať. Na pokyn moderátorky akcie, Lucie Svitkovej, po treťom oblete sme všetci naraz vypustili takmer 300 farebných balónov. To bol pohľad! Vírnik a dron spravil aj hromadnú selfie, kde sa nachádza všetkých 209 účastníkov rekordu. Trvalo to niekoľko minút, kým sa nám balóny začali strácať z dohľadu, My sme zatiaľ mysleli na svoje želania a pozdravy, na všetkých blízkych, ktorých už nemôžeme pozdraviť a na to, či sa dostanú až tam k nim - do neba. O pol tretej sme sa dostali k jadru veci, teda k tomu, či sa nám podarilo úspešne zlomiť rekord. Moderátorka akcie nás potešila informáciou, že sme to spoločne dokázali a môžeme sa teda tešiť zo zápisu do Slovenských rekordov. Zároveň sme ocenili najmladšiu účastníčku, najstaršiu účastníčku - starkú, ktorá však kvôli svojmu už úctyhodnému veku spala a teda jej bol diplom a kokarda odovzdaný jej zástupkyňou. Kokardu si prevzala aj víťazka kategórie o najviac vypustených balónov, ktorá poslala k oblohe 10 želaní.

Záver akcie sa niesol v príjemnej atmosfére sviatkov, kedy si každý spomenul na blízkych a užil si popoludnie v krásnej jesennej prírode. Toto podujatie rozplynulo chmáry dušičkového víkendu a my sa už teraz tešíme na ďalšie skvelé akcie, ktoré Drevenica Revište opäť vymyslí.

Organizátor akcie:  http://drevenicareviste.sk - ďakujeme 🙂

Autori fotografií: Peter Cakovsky Photography, Želmíra a Žofia Hanusové, Lucia Gregušová.

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram