Slovenský pohár MTB XCO 2018 na Drozdove

Júlový štátny sviatok začal slnečným ránom a sľuboval horúce, prašné cyklopreteky.

SKI centrum Drozdovo bolo skvelo pripravené na 5. kolo Slovenského pohára v horskej cyklistike MTB XCO, ktoré bolo zaradené do kategórie UCI C2. V novom bikeparku Drozdovo medzi Novou Baňou a Veľkou Lehotou si svoje sily a zručnosti jazdy v teréne meralo viac ako 300 pretekárov s pestrou zahraničnou účasťou z Poľska, Maďarska, Českej republiky, Francúzska, aj Rakúska, Lotyšska či Veľkej Británie. Slovensko malo zastúpenie z každého kúta krajiny.

Ako prvé štartovali kategórie Masters A, B, C a po nich nasledovali mimi žiaci, mladší žiaci, starší žiaci a kadeti. Nasledovalo vyhodnotenie a rozjazdy a oficiálny tréning pre kategórie UCI C2. O 14:00 sa naplno opreli do pedálov obe kategórie juniorov a ženy. Ako poslední o 16:00 rozvírili oblak prachu na štarte muži elite.

Trate v troch okruhoch (800 m, prevýšenie 21m;; 1500 m, prevýšenie 72m;; 3600 m, prevýšenie 162m) ponúkli všetky druhy povrchov na lúčnatej zjazdovke aj v lese. Dráhy boli zostavené tak, aby svojou náročnosťou skutočne preverili techniku jazdcov. Horúce počasie dalo zabrať každej kategórii, až počas jazdy mužov elite priniesol ochladenie krátky lejak. To však už každého zaujímali výsledky a umiestnenie favoritov. Aktuálny Majster SR v cyklokrose, MTB cross country aj maratóne, Martin Haring, Dukla Banská Bystrica cycling team, si odjazdil až šieste miesto.

Pred vyhodnotením hlavných kategórií si pozitívne ohodnotenie svojej práce vyslúžili Miroslav Brodziansky za zemné práce, Adam Bielik za celý tím areálu Drozdovo a Ján Žilovec ako viceprezident SZC. Organizátorsky svoju úlohu zvládol skvelo Športový klub Topolčianky.

Kompletné výsledkové listiny nájdete na webe: www.cyklistikaszc.sk/kalendar/vysledky/2018...

Pokiaľ máte radi downhill, môžete sa tešiť na august, kedy Bikecentrum Drozdovo ponúkne verejnosti svoje 3 nové dráhy. Vlek bude k dispozícii počas víkendov. regiongron.sk/bikepark-drozdovo-2018/

Pre aktuálne info sledujte FB: www.facebook.com/skicentrumdrozdovo  alebo  www.facebook.com/regiongron

https://regiongron.sk/cyklopotulky-2017/


https://regiongron.sk/podujatia/slovensky-pohar-mtb-xco-drozdovo/

 

 

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram