Wander Book doplnil 2 nové nálepky z Novej Bane

Zaujímavé turistické miesta sú prezentované formou Turistických vizitiek Wanderiek (Wander Cards). Od marca pribudla séria nových vizitiek, z ktorých dve prezentujú aj turistické miesta v Regióne GRON.

Vizitka je samolepka s obrázkom turistickej zaujímavosti, ktorú si zberateľ/turista nalepí do Turistického denníka (Wander Book) a tým si vytvorí praktický album z výletov vo formáte A6. Založte si Váš vlastný album Wander Book z ciest plný zážitkov, spomienok a Turistických vizitiek. V albume je priestor aj pre vlastné poznámky a odtlačky pečiatok.

KDE NÁJDETE Turistické vizitky (Wander Cards) v Regióne GRON:

Informačné centrum Mesta Nová Baňa

(otvorené PO-PI 7:00 - 16:00, počas mesiacov júl-august: PO-PI 7:00 - 17:00)

www.novabana.sk/informacne-centrum

GPS: 48.42409, 18.63986

SAMOLEPKY ZAUJÍMAVÝCH TURISTICKÝCH MIEST SO SÚŤAŽOU O CENY!

Spolu so zbieraním Turistických vizitiek sa môžete zapojiť do "zbieracej" súťaže a do losovania o ceny. Losovanie prebehne každoročne k 30. novembru. Za každý odznak celkovej Turistickej znalosti (za určitý počet vizitiek) bude mať turista v žrebovaní jeden žetón so svojím meno a adresou. Kompletné informácie o hre a o Wanderkách sa dozviete na sk.wander-book.com

Turistické vizitky (Wander Cards) sú rozdelené do kategórií:

TURISTICKÉ REGIÓNY
Česká republika
Nemecko
Nórsko
Poľsko
Slovensko

OBLASŤ ZÁUJMU / KATEGÓRIE
Turistika
Gastronómia
Kultúra
Šport

SK-543 : Kalvária v Novej Bani

Táto Wanderka popisuje krížovú cestu z r. 1820 ležiacu na vŕšku Záhrb, zakončenú kostolíkom sv. Kríža, postavenom v r. 1825. Zastavenia zdobia reliéfy z polychrómovaného plechu.

Viac o novobanskej kalvárii: www.regiongron.sk/zaujimavosti/kalvaria-a-kostol-sv-kriza

SK-544 : Pútnické miesto Kohútovo v Novej Bani

Druhá novobanská Wanderka približuje miesto nájdenia prameňa pitnej vody s liečivými účinkami, objaveného v období veľkého sucha v r. 1863. Neogotickú kaplnku obklopuje malá botanická záhrada.

Viac o Kohútove nájdete na: www.regiongron.sk/zaujimavosti/putnicke-miesto-kohutovo

 

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram