Zetor 25 Cup - vydarený 2. ročník

Obec Malá Lehota ležiaca neďaleko Novej Bane v Regióne GRON bola v sobotu 9. júla dejiskom netradičných pretekov.

Počas 2. ročníka akcie s názvom Zetor 25 Cup sa v tento slnečný deň na jednej lúke stretli viac ako 4 tisícky návštevníkov a desiatky starých strojov, aby sa spolu prizerali súťažnému zápoleniu traktorov Zetor 25. Diváci mali možnosť prezrieť si veteránov v úvodnej spanilej jazde, kde sa predstavilo aj niekoľko nesúťažných kúskov, či už „dvadsaťpätiek“ alebo iných modelov Zetorov. Najstarší traktor bol Zetor 15 z roku 1947, zo Zetorov 25 to bol kúsok priamo z Malej Lehoty vyrobený v roku 1949.

Samotná súťaž prebiehala v piatich disciplínach a zúčastnilo sa jej 28 traktorov z Malej a Veľkej Lehoty, zo Žarnovice, Novej Bane, Hrabičova, Rudna nad Hronom, Záhorčia pri Bzenici, Hliníka nad Hronom, Dolnej Ždáne, Hradišťa, Cabaj-Čápora, Dubového pri Dobrej Nive, Beluše, Veľkých Ludiniec a z Levíc. Súťaž mala teda celoslovenské zastúpenie. Jeden súťažiaci musel preteky z technických príčin ukončiť predčasne.

Na záver sa 25 silných mužov za povzbudzovania celého publika podujalo pretiahnuť lanom jednu „dvadsaťpäťku“, čo sa im aj podarilo.

 

 

 Celkoví víťazi Zetor 25 Cup-u 2016:
1.) Daniel Repiský, Hliník nad Hronom
2.) Jozef Maruška, Hrabičov
3.) Vladimír Baranec, Malá Lehota

Víťazi jednotlivých disciplín:

1.) Originalita (hodnotí sa originalita traktora a jeho diely): Marek Pocsík
2.) Šprint z horného neutrálu (povolený rozjazd max. 3 rýchlostné stupne): Ing. Stanislav Pacalaj
3.) Šprint z dolného neutrálu (povolený rozjazd akýmkoľvek rýchlostným stupňom): Milan Pacalaj
4.) Silový pretek (pretek, kde traktor ťahá za sebou záťaž - drevená klada): Daniel Repiský
5.) Pretek zručnosti (pretek zameraný na zručnosti šoféra): Jozef Maruška

Región GRON na akcii nemohol chýbať, v našom infostánku mohli návštevníci nájsť množstvo tipov na výlety. Podujatia sa taktiež zúčastnil samotný výrobca Zetor Brno, v ktorého stánku si majitelia mohli dokúpiť náhradné diely. Preteky zaujali aj predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja, Mariána Kotlebu. Na podujatí nechýbali šiatre a karavany s občerstvením, remeslami a s maľovaním na tvár, miestni poľovníci alebo členovia Stráže prírody Ponitrie.
Z účinkujúcich spomenieme okrem domácich kapiel vystúpenie hostí, ktorí prišli z veľkej diaľky, a to folklórne súbory Azerbajdžanu a Gruzínska. Ich vystúpenie bolo príjemnou pauzou a odreagovaním medzi náročnými pretekmi.

Veľká pochvala patrí obci Malá Lehota a jej starostovi, Dušanovi Pacalajovi, ktorý bol zároveň skvelým komentátorom akcie - až stratil hlas!

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram