FOLKLÓRNY FESTIVAL POD INOVCOM, VEĽKÁ LEHOTA, 1.-2.6.204

Detský folklórny festival Pod Inovcom sa uskutoční v dňoch 1. – 2. júna 2024 na amfiteátri vo Veľkej Lehote. Na 29. ročníku sa predstavia detské folklórneho súbory z okresov Banská Štiavnica, Žarnovica a Žiar nad Hronom.

Detský folklórny festival Pod Inovcom je jediný folklórny festival v našom regióne. V prvý júnový víkend každoročne ožívajú ľudové tradície v prostredí prekrásnych lesov pohoria Pohronský Inovec. Dvojdňový festival sa koná v obci Veľká Lehota. Názov odkazuje na pohorie Pohronský Inovec, pod ktorým sa obec Veľká Lehota nachádza.

V sobotu sa môžete stretnúť so známou etnologičkou Katarínou Nádaskou a pozrieť si výstavu výtvarných prác „Folklór očami detí“.
Počas nedele na obecnom amfiteátri prebiehajú vystúpenia folkloristov z nášho regiónu: detské folklórne súbory: Čerešnička, Čistinka, Dukátik, Hronček, Hroniarik, Makovička a hosťa festivalu spolu so sprievodnými podujatiami.

Festivalom Pod Inovcom oslavujeme folklór a prispievame k zachovávaniu, tvorivému rozvíjaniu, verejnej prezentácii hodnôt našich ľudových tradícií. Staňte sa súčasťou tejto oslavy.

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram