KOMENTOVANÁ PREHLIADKA HRADU ŠÁŠOV, 30.6.2022

KOMENTOVANÁ PREHLIADKA - AKÝ BOL HRAD ŠÁŠOV?

Vydajte sa spoznávať dejiny Šášovského hradu, ktorým ťa prevedie sám hradný pán Ing. Rastislav Uhrovič. Prehliadku začneme v pamätnej izbe pod hradom, kde nahliadneme do domácností tunajších obyvateľov. Čaká nás nenáročný výstup a množstvo zaujímavých informácií o tom, ako vyzeral hrad kedysi a ako by mohol vyzerať v budúcnosti. V sále kráľovnej Barbory sa napokon pred nami odhalí časť jej legendou opradeného života. Prehliadka bude spestrená o dobové scénky, ktoré priblížia významné udalosti alebo život na hrade.

Program je vhodný pre organizované skupiny, ale aj jednotlivcov. Prehliadky sú určené širokej verejnosti, ale sú vhodné aj pre rodiny s deťmi.

TERMÍN PREHLIADKY:

21.5. /30.6./ 14.9. 2022

DOBA TRVANIA:

21.5.2022 - od 10:00 hod (1,5 hodiny vrátane výkladu a dobových scénok)

30.6.2022 a 14.9.2022 - od 18:00

CENA ZÁŽITKU:

5€ / osoba, deti do 8 rokov zadarmo

Odporúčame si rezervovať vstupenku na nižšie uvedenej stránke. Je však možné prísť aj priamo na miesto bez rezervácie.

REZERVÁCIA VSTUPENIEK: www.zahoramizadolami.sk

ORGANIZAČNÉ POKYNY:

  • Miesto stretnutia je pod hradom pri pamätnej izbe o 10:00 alebo o 18:00 hod, v závislosti od termínu.
  • Doprava k hradu je individuálna.
  • Parkovanie je pod hradom popri ceste pod skalným bralom. Z parkoviska je to na hrad 30 min chôdze stredne náročnou lesnou cestou. Výstup na hrad je súčasťou prehliadky.
  • UPOZORNENIE: Je potrebné priniesť si pevnú obuv a vhodné oblečenie aj do nepriaznivého počasia. V prípade extrémne zlého počasia sa prehliadka ruší a uskutoční sa v náhradnom termíne.

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram