SPOZNAJ SUSEDA S REGIÓNOM GRON - VÝSTUP VEĽKÝ INOVEC, 13.7.2024

Tretí zo série TURISTICKÝCH VÝSTUPOV na známe i menej známe „hraničné“ kopce Regiónu GRON nás zavedie na VEĽKÝ INOVEC - najvyšší vrch Pohronského Inovca (901 m n.m.). Opäť vyrazia dve skupiny z dvoch rôznych smerov, aby sa na vrchole stretli.

Súčasťou oboch výstupov bude i výklad turistického sprievodcu a pre každého účastníka, ktorý sa k nám pridá mám pripravené propagačné materiály a magnetku na pamiatku.

vrch-Velky-Inovec

REGIÓN GRON: DROZDOVO - VEĽKÝ INOVEC

MIESTO a ČAS: Drozdovo, spodné parkovisko, 10:00 hod.
MAPA TRASY: https://sk.mapy.cz/s/pobezetuke
modrá a červená značka

Z Regiónu Gron sa vyberieme nenáročnou trasou vhodnou aj pre deti z Drozdova (SKI a Bike park) po modrej značke. Od Sedla Inovec sa značka mení na červenú, a tá nás privedie až na vrchol Veľkého Inovca.
Pod ním sa nachádza Chata Inovec, ktorá je však aktuálne zatvorená. Krásne výhľady do okolia sú tu však stále. Po pár minútach sa dostaneme k vrcholu, zvetranému andezitovému bralu, ktorému dominuje maľovaný štátny znak.
Ďalej sa vyberieme po červenej až po Loksovu lúku a po cyklotrase cez lyžiarsky svah späť k penziónu Drozdovo, kde sa môžete občerstviť v bufete.

Parkovanie je pri Drozdove možné na prvom parkovisku, prosím neparkujte na hornom, ktoré patrí k penziónu.

PONITRIE: MACHULINCE - VEĽKÝ INOVEC

MIESTO a ČAS: Machulince, parkovisko pri rybníku, 8:00 hod.
MAPA TRASY: https://sk.mapy.cz/s/buvubecogo
modrá a červená značka

Z regiónu PONITRIE sa na Veľký Inovec vydáme z obce MACHULINCE, kto chce môže vyraziť aj z Topoľčianok, kde modrá značka, po ktorej pôjdeme začína.
Trasa je zároveň aj cyklotrasou a je časťou Svätojakubskej cesty. Hneď na úvod pôjdeme okolo lomu, čakajú nás cestičky lúkou po Škripec pod Hrádkom. Od smerovníka Obycké lúky sa vydáme po červenej značke - Rudnej magistrále, ktorá nás privedie až na vrchol.
Naspäť pôjdeme tou istou trasou. Táto trasa by mala cestou tam trvať okolo troch hodín.

Parkovanie v Machulinciach - pri vodnej ploche sa nachádza pri ceste menšie parkovisko, dá sa parkovať aj popri ceste.

Hoci skupina z Regiónu Gron vyrazí o niečo neskôr, je možné, že dorazí na vrchol skôr ako skupina z Ponitria. Veríme však, že sa skupiny navzájom počkajú a spoznajú.

So sebou si nezabudnite vziať dostatok tekutín a niečo na občerstvenie, túra na Veľký Inovec je najmä z Machuliniec trochu dlhšia.

Každý účastník sa akcie zúčastňuje na vlastné riziko.

Podujatie je realizované s finančnou podporou Ministerstva cestovného ruchu a športu SR.

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram