OUTDOOROVÉ HRY - DO REGIONÁLNYCH DEJ-OV

POĎTE SA ZAHRAŤ HRU DO REGIONÁLNYCH DEJ-OV V OBCIACH A MESTÁCH NA STREDNOM POHRONÍ

Možno sa hneď na úvod pýtate, prečo je slovo dej-ov rozdelené. Ide o slovnú hračku vytvorenú zo slov dejepis a občianska výchova. To sú predmety, ktoré v ZŠ Brehy vyučuje pán učiteľ Adam Baran, ktorý hru vymyslel a spolu so svojimi žiakmi aj vytvoril. Zároveň sú to predmety, v rámci ktorých je hra určená pre školské tímy.

Hra vznikla v rámci rovnomenného projektu pod záštitou Komenského inštitútu a sú do nej zapojené aj ďalšie školy v regióne, ktoré vytvorili svoju vlastnú hru pre obec.

Hry sú ideálnym tipom na víkend či na prázdniny aj pre rodiny s deťmi či kohokoľvek iného! Vyberte sa do obce Brehy, Žarnovice, Novej Bane, Tekovskej Breznice, Hliníka nad Hronom či o Hronského Beňadika na výlet aj vy!

ČO VÁS V RÁMCI HIER ČAKÁ?

  • Každá hra začína vždy na určitom mieste (nemôžete začať na ľubovoľnom mieste) odkiaľ sa vyberiete na potulky po meste či obci, ktoré budú spojené s rôznymi úlohami a získavaním vedomostí o jednotlivých zastávkach.
  • Za každú úlohu či správne zodpovedanú otázku budete získavať body.
  • Na konci hry sa dozviete, aké skóre ste nahrali a na akom mieste sa váš tím umiestnil.
  • Prechádzka aj s plnením úloh by vám mala zabrať asi dve hodiny, v závislosti ktorú hru hráte, aké miesta je potrebné navštíviť.

AKÉ ÚLOHY BUDETE RIEŠIŤ?

  • Nájsť a prísť na miesta, ktoré hra obsahuje (hra vie, či ste na mieste a bude vám aj ukazovať šípkou kade ísť).
  • Prečítať si krátke texty k daným miestam, aby ste vedeli správne zodpovedať otázky.
  • Odfotiť sa na mieste či natočiť si krátke video.

AKO NA TO?

  • Stiahnite si applikáciu ActionBound a naskenujte si QR kód z plagátu (nižšie) alebo ju vyhľadajte na mape cez tlačítko Find a bound alebo Bounds nearby.
  • Vyplňte údaje za svoj tím a môžete hrať!
  • Ak nemáte v mobilnom telefóne dáta, tieto kroky môžete spraviť aj doma, a hrať hru aj offline.

BREHY

Na realizácií projektu sa podieľali žiaci Školského parlamentu Základnej školy v Brehoch pod vedením PhDr. Adama Barana, ktorý ako už bolo povedané aj vyššie je autorom celého projektu.

Hra sa začína pri obecnom úrade v Brehoch. Práve pred obecným úradom na informačnej tabuli návštevníci môžu nájsť priložený plagát, ktorý obsahuje QR kód k tejto hre. Hra vás vďaka GPS prevedie takmer po celých Brehoch, cez pamätníky, Fabkovie dom či starý most.

Projekt Do regionálnych DEJ-OV sa uskutočnil pod záštitou Komenského inštitútu. Autorom projektu je PhDr. Adam Baran zo ZŠ s MŠ Brehy. .

NOVÁ BAŇA

Na realizácií projektu sa podieľali žiaci Školského parlamentu Základnej školy Jána Zemana v Novej Bani pod vedením Mgr. Denisy Bátorovej a Mgr. Kataríny Garajovej.

Hra sa začína pri Základnej škole Jána Zemana v Novej Bani a vďaka GPS vás prevedie po širšom okolí Novej Bani, cez banícke námestie, štangelír, či radnicu.

HRA-Do-regionalnych-dejov_Nova-Bana

TEKOVSKÁ BREZNICA

Na realizácií projektu sa podieľali žiaci Základnej školy v Tekovskej Breznici pod vedením Mgr. Magdalény Zimovej.

Hra sa začína pri obecnom úrade v Breznici a vďaka GPS vás prevedie takmer po celej Breznici, cez pomník padlých v SNP, zaniknutý hrad Breznica či najmladšiu vyhasnutú bazaltovú sopku v strednej Európe.

HRA-Do-regionalnych-dejov_Tekovska-Breznica

HRONSKÝ BEŇADIK

Na realizácií projektu sa podieľali žiaci Základnej školy v Hronskom Beňadiku pod vedením Ing. Adriany Menhartovej.

Hra sa začína na námestí obce a vďaka GPS vás prevedie takmer po celom Beňadiku, cez pomníky k svetovým vojnám, kostol sv. Egídia až po tunajšiu Baziliku.

HRA-Do-regionalnych-dejov_Hronsky-Benadik

ŽARNOVICA

Na realizácií projektu sa podieľali žiaci Základnej školy Andreja Kmeťa v Žarnovici pod vedením Mgr. Martina Búriho.

Hra sa začína pri Mestskom úrade a vďaka GPS vás prevedie takmer po celej Žarnovici, cez pamätníky, kaštieľ, či plochú dráhu.

HLINÍK NAD HRONOM

Na realizácii projektu sa podieľali žiaci Školského parlamentu Základnej školy v Hliníku nad Hronom pod vedením Mgr. Kamily Chorvatovičovej.

Hra sa začína na autobusovej zastávke smerom na hlinickú kalváriu a vďaka GPS vás prevedie takmer po celom Hliníku, prejdete kalváriu, zistíte kde sa nachádza Szabóova skala a navštívite aj sochu vojaka v parku SNP.

HRA-Do-regionalnych-dejov_Hlinik-nad-Hronom

Projekt Do regionálnych DEJ-OV sa uskutočnil pod záštitou Komenského inštitútu. Autorom projektu je PhDr. Adam Baran.

Podobné články

Copyright © 2022 · Región GRON
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram